Середа, 26.04.2017, 06:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Василівська центральна районна бібліотека для дорослих

УВАГА!!!
Меню сайту
Категорії розділу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

                           

Дніпрорудненська міська бібліотека – філіал

Дніпрорудненська міська бібліотека – філіал

Адреса: 71630 м. Дніпрорудне вул.Набережна, буд. 13

 

 

  

Телефон: (06175) 6-27-81

 

  Сайт:

 

Бібліотека працює: 09.00 - 18.00

Перерва: 14.00 - 15.00

Вихідний: неділя, понеділок.


Завідувач бібліотеки - Петренко Тетяна Вікторівна


Центр регіональної інформації

 

Забезпечити прозорість роботи місцевої влади бібліотекам ЦБС вдається за допомогою Центрів регіональної інформації (ЦРІ). Такий центр діє при Дніпрорудненській міській бібліотеці, якарішенням виконкому Дніпрорудненської міської ради від 18 жовтня 2005 року №309. визнана офіційним засобом інформування населення, суб’єктів господарської діяльності та оприлюднення відповідно до чинного законодавства нормативно – правових документів, прийнятих міською радою та виконавчим комітетом.

Його діяльність базується на таких основних напрямках, як: збір, накопичення та зберігання матеріалів регіонального характеру; обслуговування користувачів та надання їм вільного доступу до інформаційних ресурсів органів місцевої влади і місцевого самоврядування, а також створення умов для спілкування населенням з владою

Створені інформдосье:

- Рішення Дніпрорудненської міської ради;

- Рішення виконкому Дніпрорудненської міської ради;

- Місцеві Програми;

Ведеться картотека « Місцеве самоврядування». Створений Центр регіональної інформації дозволяє інформувати широке коло користувачів, які потребують конкретної, обґрунтованої та об’єктивної інформації з усіх питань, що стосуються життєдіяльності регіону.


19 квітня в Дніпрорудненській міській бібліотеці відбувся вечір романсу «Від серця до серця».
      В творчій зустрічі приймали участь  секретар міської ради Л.П. Решетняк, робітники  бібліотеки та ПК «Гірник»,  дитячих дошкільних закладів, представники індустріального технікуму, гімназії «Софія», школи «Талант» творча інтелігенція міста.
      Відкрилась зустріч старинним українським романсом «Місяць на небі» у виконанні Валентини Лисенко та Таміли Цимбаленко. Ведучі вечора Тетяна та Борис Петренко розповіли про особливість цих вокальних творів, започаткованих в Іспанії в 13 -14 віках у творчості  подорожуючих поетів – трубадурів,з’єднаних у собі прийоми речитативу, непевного початку і мімічного танцю. Романси часто короткі по об’єму, звучання їх не голосне і звернене не до масової аудиторії слухачів, а до кожного сидячого в залі, так просто і сердечно ведеться в них розповідь про самі, здавалось би, потаємні почуття, переживання, глибокі роздуми.
    На зустрічі продзвеніли   романси: із кінофільму «Жестокий романс», та рок опери      А. Рибникова «Юнона и авось» у виконанні Ольги Глушко і Фелікса Дробишева;              К. Міладзе Оттепель» у виконанні Ганни Іванченко та Ольги Потурвай. Романс В.Челенцової «Одні»пролунав у виконанні Вікторії Дон. 
    Сучасні романси подарив слухачам Фелікс Дробишев.
    Тепло приймали глядачі романс О.Білаш « Ясени» у виконанні Таміли Цимбаленко.
На вечері  читали вірші Л.Українки,О.Пушкіна,С.Єсеніна, М.Цвітаєвої, О.Олеся, О.Блока,
Л.Костенко у виконанні Лариси Решетняк, Бориса Петренка, Дмитра Кропиви, Марини Вороніної, Романа Кудрова та Валентини Мясникової.
     Вечір романсу удався на славу! Гості  довго не хотіли покидати  зал…Іще довго в бібліотеці було чути тихе звучання гітари. А також подяку в адресу талановитих учасників вечора, який на короткий час переніс в  мир чарівного романсу.

   


 


За чисті душі, що злетіли в небо

17 лютого 2017 року в Дніпрорудненській міській бібліотеці  відбувся історичний екскурс «За чисті душі, що злетіли в небо», присвячений Героям небесної сотні. 
    Цей історичний екскурс – дань пам’яті справжнім Героям України, їхньому героїзму, мужності, безмежної любові до рідного народу, прагненню жити у державі, де поважається людська гідність, свобода слова та віросповідання, де немає насильства, корупції, де є можливість розвиватись, жити заможно і щасливо.
    Ведучі історичного екскурсу поет Б.Ю.Петренко та бібліотекар Н.В. Шадріна пригадали, як розпочинався і постав мирний Майдан, учасниками якого, здебільшого, були студенти, молодь... Пригадали Героїв небесної сотні, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін, щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.
    Студенти Дніпрорудненського індустріального технікуму Олександр Куликов, Микита Щербань, Дмитро Сапронов та Вадим Гурц прочитали вірші, присвячені Героям Небесної Сотні.
    Дніпрорудненська поетеса Людмила Дзвонок ознайомила присутніх з книгою «Поетична енциклопедія. Герої майдану», яка була видана до третьої річниці Революції Гідності і присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні. Поетеса прочитала свої вірші, що були надруковані в цій книзі, та розповіла про музей Героїв Небесної Сотні, в якому відбулася презентація книги.
    ...Коли зазвучав гімн Небесної Сотні, присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання.
    Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»

    


20 січня в Дніпрорудненскій міській бібліотеці відбувся літературно-музичний захід « Соборна моя Україно! », присвячений Дню Соборності України.

          В читальній залі на флагштокі – прапор України; оформлена книжкова виставка

« Соборність душ єднає Україну ».   До початку свята грають музичні композиції про Україну. Свято супроводжується відео слайдами.

           На святі присутні секретар міської ради Л.П.Решетняк, замісник міського голови Б.Ю.Староконь, учні – представники усіх учбових закладів міста.

          Ведучі Ірина Гончарова та Валентин Зборовський розповіли про особливу дату в історії України – 22 січня 1919 року, коли був проголошений акт Злуки всіх українських земель в єдину Українську державу, саме цей день прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

          Багато щирих слів було промовлено про Батьківщину, рідну мову, державні символи України.

          На святі лунали пісні про Україну у виконанні народного хору « Калина », дитячого  ансамблю « Намистечко ». Місцеві поети Б.Петренко, Л.Дзвінок, В.Зборовський читали свої улюблені вірші про Україну.

         Наприкінці свята лунала пісня « Рідна Україна » у виконанні вокального тріо, увесь зал стоячи підспівував та аплодував.  

     


Поетична зустріч в бібліотеці

18 січня у Дніпрорудненській міській бібліотеці відбулась поетична зустріч «Стихи, рожденные рудой», яка була присвячена 47-річниці ПРАТ ЗЗРК.

             На зустрічі були присутні секретар міської ради Л.П.Решетняк, голова товариства «Діти війни» Н.Л.Бондаренко, голова територіальної ради ветеранів В.І.Зборовський, учні професійного ліцею та студенти індустріального технікуму, читацький актив.

           Читачка Валентина Федорівна Бінчева розповіла присутнім про будівництво комбінату, про гірників і городян, які оспівали у своїх творах працю шахтарів і своє рідне місто.

           На святі були прочитані вірші гірників Володимира Світліцького – прохідника шахти «Південна», Дмитра Байдакова – прохідника «Шахтоспецбуду», Михайла Гарячева – помічника керівника проходки,  Олександра Григорчука – голови профкому комбінату, Лева Бичкова – старшого геолога шахти «Експлуатаційна» та інших.

          Вірші читали секретар міської ради Лариса Петрівна Решетняк, учні професійного ліцею Ігор Волошин, Максим Вієнко, Артем Поліванов, Катя Капля, Влад Грінченко, а також дніпрорудненські поети Віктор Висоцький, Валентин Зборовський, Лідія Медведь та Борис Петренко.

          У виконанні Валентини Лисенко пролунали пісні про Дніпрорудне. А Фелікс Дробишев написав пісню на вірші Л.Бичкова та подарував її  учасникам зустрічі.

   

       

 


4 січня в Дніпроруненській міській бібліотеці відкрилась виставка творчих робіт учнів художнього відділення Дніпрорудненскої музичної школи « Новий рік – зимова казка ». На виставці - дитячі роботи із нетрадиційних матеріалів: ялинки з раковин, макаронів, серветок, мочала, мішури та інші.; новорічні шари з прикрасами з пластиліну , паєток, бусин; новорічні композиції свята в домі; малюнки новорічної тематики. Виставка подобається і малюкам , і дорослим. Усіх дивує творча фантазія дітей та їх працьовитість.

Виставка буде працювати до 31 січня 2017 року.

      

 


Миколай  іде -  свята веде             

Під такою назвою а Дніпрорудненській  міській бібліотеці відбулось фольклорне свято , учасниками якого стали учні середньої школи «Талант», дитячого фольклорного ансамблю «Намистечко», вокального ансамблю «Бриз» та читачі бібліотеки.
      Бібліотекар Олександра Кропива розповіла присутнім про Свято Миколая, одного з найулюбленіших святих у православному світі. Він прославився  і як великий угодник Божий, тому в народі його називають Миколою Угодником. Християни вірять, що  і по сей день він творить чудеса для людей, особливо для дітей, тому його ще називають Миколою Чудотворцем.
      Прийшов Миколай і в нашу бібліотеку. Учні  6-А класу середньої школи «Талант»
( класний керівник І.І.Недільська) показали театралізовану сценку, яка відтворила фольклорні традиції Дня Святого Миколая, ведучу роль в ній зіграв учень 9 класу Андрій Самусенко. Учасники дитячого фольклорного ансамблю «Намистичко»(керівник В.Лисенко) і ансамблю «Бриз»(керівник О. Беспалько) подарували глядачам  тематичні та новорічні пісні. Завершилось свято солодощами, які Миколай подарував дітям, юним  самодіяльним артистам.

  


  « Схилимо голову в скорботі »

24 листопада в Дніпрорудненській міській бібліотеці відбувся вечір-пам’ять « Схилимо голову в скорботі », присвячений Дню вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, підготовлений разом з ПК « Гірник ».

В бібліотеці оформлена книжкова виставка « Голгофа голодної смерті » та стенд, що засвідчує сторінки голодомору в Україні 1932-1933рр.

Горять свічки, на рушнику - окраєць чорного хліба, колоски з чорною стрічкою.

Звучить сумна мелодія. Ведучі відкривають захід-пам’ять та розповіають про страшну трагедію, яку пережив український народ у 30-х роках, лунають пісні

« Зажгите свечи » і «Молитва за Україну» у виконанні О.Беспалько, Т.Цимбаленко і В.Лисенко. А на екрані - відеопоказ про голодомор.

На вечорі були присутні: секретар міської ради Л.П.Решетняк, заступник міського голови Б.Ю.Староконь, представники громадських організацій, шкіл, ліцею, технікуму.

Присутні вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання.

 


 Напередодні Дня бібліотек в літературній вітальні Дніпрорудненської міської бібліотеки відбулася  презентація поетичного альманаху «В стенах «Серебряного века»».

                 Серед гостей- учні гімназії  «Софія», Дніпрорудненського професійного ліцею та читачі бібліотеки.

                 Свої вірші із поетичного альманаху читали автори: Олена Борисенко, Віктор Висоцький, Людмила Дзвонок, Валентин Зборовський, Лідія Мєдвєдь (Гнусова), Надія Літвінцова, Борис Петренко, Інга Ус.

                  На святі дзвеніли пісні у виконанні лауреата ХІV Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Купальські зорі» у місті Гола Пристань – Валентини Лисенко.

                  Свято було присвячено Всеукраїнському дню бібліотек.

     


 

Презентація поетичної збірки

 

16 липня 2016р. у Дніпрорудненській міській бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки Дніпрорудненських поетів «Городу родному», присвяченій 55-річчю міста.

     На зустрічі були присутні міський голова м.Дніпрорудне Юрій Коробов, секретар міської ради Лариса Решетняк, група депутатів міста-побратима Гола Пристань на чолі з міським головою Олександром Бабичем.

     Свої вірші читали автори Сергій Бобошин, Віктор Висоцький, Валентин Зборовський, Роман Кудров, Надія Літвінцова, Світлана Платонова, Лариса Решетняк, Наталія Решетова.

     На святі лунали українські пісні у виконанні лауреата Всеукраїнського пісенного фестивалю « Купальські зорі - 2016 » (1 місце) Валентини Лисенко, яка була нагороджена відзнакою «За заслуги перед м.Дніпрорудне - 2016».

    Презентація пройшла у святковій атмосфері.

 

 


До Міжнародного дня захисту дітей в Днепрорудненскій міській бібліотеці була відкрита виставка творчості учнів художнього відділення дитячої музичної школи

«Ми родом з дитинства ».
Всі діти – мрійники. Вони придумують свій світ – казковий, фантастичний, чудовий, де всі дівчатка- принцеси, а хлопчики – лицарі, де панує справедливість, краса та чари.
У дивний світ дитячої фантазії поринули читачі бібліотеки, учні, студенти, жителі та гості міста.

    


«Поет, патріот людина»

 В літературній вітальні Дніпрорудненської міської бібліотеки відбувся тематичний вечір   присвячений 80-річчю В.О.Коротича – українського поета, прозаїка і публіциста.

      На зустрічі звучали вірші поета, які читали Валентина Бінчева, Валентина М’ясникова, Валентин Зборовський та Борис Петренко.

      Пісні на вірші В.Коротича виконував Фелікс Дробишев.

 

 «Поетичний май» в Дніпрорудному

18 травня в Дніпрорудненській міській бібліотеці відбувся «Поэтический май» .Це свято бібліотека проводить з 1989 року. На поетичній зустрічі були присутні - секретар міської ради Лариса Петрівна Решетняк, читачі бібліотеки, студенти індустріального технікуму і ветерани праці.

Свої нові вірші читали дніпрорудненські поети:Людмила Дзвонок, Віктор Висоцький, Валентин Зборовський, Олена Борисенко, Лідія Гнусова, Надія Литвінцова, Фелікс Дробишев, Раїса Зиміна, Валентина М’ясникова, Борис Петренко.

Вечір прикрасили пісні у виконанні Валентини Лисенко.


 

26квітня Україна і світ відзначатимуть  30-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС.

          Цій сумній даті Дніпрорудненська міська бібліотека-філіал присвятила годину-реквієм « Чорнобиль – біль наш довічний », яка відбулася 22 квітня в читальній залі.

          Працівники бібліотеки розповіли студентам технікуму про тих, хто ризикуючи своїм життям брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував до нового життя обпалену радіацією землю, та ціною власного життя та здоров’я захистили нашу державу від атомної загрози.

Пам’ятаймо про це!


Збережемо наш край блакитним і зеленим

З метою формування екологічної культури у студентів, етичних взаємовідносин людини з природою, розширення уявлення про екологічне становище запорізького краю Дніпрорудненська міська бібліотека-філіал для  студентів Дніпрорудненського індустріального технікуму ( гр. № ПР-13) провела виховну годину «Збережемо наш край блакитним і зеленим». Сподіваємося, що цим заходом ми ще раз наголосили на тому, що кожен із нас повинен усвідомлювати відповідальність за утримання у належному стані довкілля рідного краю. 

 

                         


 « Живуть слова, поки душа жива ».

          Під такою назвою пройшов літературний вечір у Дніпрорудненській міській бібліотеці, присвячений 130-річчю від дня народження Миколи Степановича Гумільова – талановитого поета з трагічною долею.
        Вела свято – член літературної вітальні, філолог Валентина Федорівна Бінчева.
        Вірші Миколи Гумільова читали учнів гімназії «Софія», дніпрорудненські поети: Людмила Дзвонок, Надія Литвинцова, Борис Петренко, Інга Ус, читачі та працівники бібліотеки; звучали романси у виконанні Лариси Фактуліной.

   


Година здоров’я в бібліотеці

23 березня в Дніпрорудненській бібліотеці – філіал КЗ «Василівська ЦБС» відбулася година здоров’я «Вибираем здоровье». Присутні поспілкувалися з представником медицини – провізором Тамарою Федорівною Повишовою і консультантом з народної медицини Лілією Іванівною Антипович.

Відвідувачі одержали корисну інформацію з цікавих повідомлень, та ознайомилися з виданнями на тематичній полиці.

 

 


«Про рідне місто віршами промовляю…»

 

18 березня 2016 року в Дніпрорудненській міській бібліотеці- філіал КЗ «Василівська ЦБС» відбулася зустріч  першобудівників міста з міськими поетами, яка присвяченна 55 –річчю міста Дніпрорудне.

На зустрічі були присутні: почесна громадянка міста Лідія Анатоліївна Гнусова,

 Кавалер  Трудового Червоного прапора та Трудової слави,  бригадир комплексної бригади каменярів Василь Дмитрович Чупрінін,  бригадир оброблення Володимир Харитонович Вартанов,  депутат міської ради

6-го скликання, бригадир столярів - теслярів Олексій Іванович Левченко, дніпрорудненські поети: Віктор Висоцький, Людмила Дзвонок, Валентин Зборовський, Роман Кудров, Надія.Літвінцова, Лідія Медведь, Борис Петренко, Інга Ус , Валентина Мяснікова.

    Будівники ділилися спогадами про те, як будувалося місто,  поети  віршами оспівували рідне місто та лунали пісні про рідне Дніпрорудне у виконанні Фелікса Дробишева і Лариса Фактуліної.

Зустріч надовго запам’ятається учасникам, бо проходила у невимушеній, душевній атмосфері.

 

 

   

 


В міській  бібліотеці-філіал с 25 грудня по 30 січня 2016 года проходила виставка учнів художнього відділення ДМШ "Новорічна казка ".