Вівторок, 21.01.2020, 11:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Василівська центральна районна бібліотека для дорослих

УВАГА!!!
Меню сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі
Форма входу

                           

Дніпрорудненська міська бібліотека – філіал

Дніпрорудненська міська бібліотека – філіал

Адреса: 71630 м. Дніпрорудне вул.Набережна, буд. 13

Телефон: (06175) 6-27-81

Бібліотека працює: 09.00 - 18.00    Перерва: 14.00 - 15.00      Вихідний: неділя, понеділок.


Завідувач бібліотеки - Петренко Тетяна Вікторівна


Центр регіональної інформації

 

Забезпечити прозорість роботи місцевої влади бібліотекам ЦБС вдається за допомогою Центрів регіональної інформації (ЦРІ). Такий центр діє при Дніпрорудненській міській бібліотеці, якарішенням виконкому Дніпрорудненської міської ради від 18 жовтня 2005 року №309. визнана офіційним засобом інформування населення, суб’єктів господарської діяльності та оприлюднення відповідно до чинного законодавства нормативно – правових документів, прийнятих міською радою та виконавчим комітетом.

Його діяльність базується на таких основних напрямках, як: збір, накопичення та зберігання матеріалів регіонального характеру; обслуговування користувачів та надання їм вільного доступу до інформаційних ресурсів органів місцевої влади і місцевого самоврядування, а також створення умов для спілкування населенням з владою

Створені інформдосье:

- Рішення Дніпрорудненської міської ради;

- Рішення виконкому Дніпрорудненської міської ради;

- Місцеві Програми;

Ведеться картотека « Місцеве самоврядування». Створений Центр регіональної інформації дозволяє інформувати широке коло користувачів, які потребують конкретної, обґрунтованої та об’єктивної інформації з усіх питань, що стосуються життєдіяльності регіону.


Як я знаю  свої права

В рамках Тижня права Дніпрорудненська міська бібліотека разом зі студентами індустрільаного коледжу провели правовий брейн-ринг «Як я знаю  свої права»  
   У правовому брейн-рингу брали участь 2 команди  студентів -  «Фемида»і  «Праволюби», кожна команда складалася із 5 учасників на чолі з капітаном. Ведуча заходу Бойко М.О. – викладач права. Оцінювало брейн-ринг журі, до складу якого увійшли :Сіроштан К.О. – заступник директора з НР, Кропива О.І. – бібліотекар міськой бібліотеки, Ложечнік К.С. – юрист ДІК.  
  Послідовність гри команд визначили жеребкуванням. У брейн-ринзі було 5 турів із завданнями формату «шифрувальник», «питання-відповідь», «правове рівняння», «конкурс капітанів», та юридична консультація.
 Вболівальники активно підтримували свої команди, відповідали на питання правової тематики та отримували бали за правильну відповідь. Під час виконання завдань студенти продемонстрували свої знання з питань правознавства. За результатами конкурсів було видно, що їх цікавить правознавство та їхні права, вони орієнтуються у видах відповідальності та вміють визначати види права у різних  життевих ситуаціях.
  Перемогу здобула команда «Праволюби», завдання були непростими але це додавало грі цікавості, дало можливість учасникам гри перевірити свої знання у різних галузях права.
         По завершенню заходу гравці команд отримали солодкі подарунки.
 

 

 


СНІД – не спить

Першого грудня світова спільнота відзначила Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головною метою якого є привернення уваги суспільства до цієї проблеми.
 Дніпрорудненська міська бібліотека разом зі студентами Індустріального коледжу провела годину – застереження « СНІД – не спить ».
Юнаки довідалися  про ризики ВІЛ-інфікування, яке призводить до синдрому набутого імунодефіциту.Ведучі- викладач Майя Олександрівна Бойко та студентка Анастасія Сливко розповіли про Закон України «Про попередження захворювання на СНІД і соціальний захист населення», як проявляється захворювання, куди звертаться з приводу лікування, який зараз стан розробки медичних препаратів, як можно допомогти людині інфікованій ВІЛ, що означає червона стрічка та інші.
               Хвилиною мовчання студенти вшанували усіх людей, які стали жертвами цієї страшної хвороби.
                   Доповнили спілкування перегляд відеофільму та знайомство з буклетами про СНІД.


День Гідності і Свободи

21 листопада, Дніпрорудненська міська бібліотека та ПК "Гірник", зібрали учнів та студентів навчальних закладів міста, представників трудових колективів та ветеранських організацій на захід пам'яті.

День Гідності і Свободи - це вшанування тих подій сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави та себе. Страшні події Голодомору 1932-1933 р.р. закарбувалися в пам'яті людей болючими чорними сторінками. Велика шана народу України за мужність і патріотизм, стійкість і незламність, за вміння у скрутну хвилину згуртуватися та підтримати один одного!

   

 


Вечір пошана

Творчі люди - це гордість нашої бібліотеки. Творчість - це талант, помножений на копітку працю. А творча людина - інакше колос, налившись силою землі і сонця, дарує людям хліб.

Про таку людину - нашу читачку, землячку, керівника дитячого фольклорного ансамблю «Намистечко» - Валентину Володимирівну Лисенко - піде сьогодні мова, на днях вона відзначила свій 70-річний ювілей.

Більше 20-ти років Валентина Володимирівна відвідує нашу бібліотеку. На абонементі вона бере сучасну українську і світову літературу, а в читальної залі вивчає український фольклор, народні традиції і обряди, етнографію. По цій темі вона поставлена ​​на індивідуальну інформацію. Валентина Володимирівна є активною учасницею масових заходів, які проводить наша бібліотека.

Валентину Лисенко добре знають у Василівському районі, їй аплодували Запоріжжя, Гола Пристань, Севастополь і Західна Україна. У Дніпрорудному її називають «Наша народна артистка» і все це тому, що кожну свою пісню вона пропускає через серце і співає душею. Господь дав їй чудовий дар - голос, і вона щедро віддає його людям.

У 2016р. Валентина Володимирівна Лисенко нагорожена знаком «За заслуги перед містом».

На свято прийшли шанувальники її таланту: міський голова Ю.Н.Коробов, секретар міської ради Л.П.Решетняк, представники профкому ПАТ ЗЗРК і громадських організацій, ветерани ДК «Гірник», читачі бібліотеки.

Було багато теплих слів, посмішок і квітів. У завершені вечора Валентина Володимирівна виконала кілька українських пісень в тому числі «Друзі мої».
 
   


День Конституції України

28 червня Україна відзначає державне свято – День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, правовою державою.

Напередодні державного свята в читальній залі дніпрорудненської міської бібліотеки (ПК «Гірник) була проведена година державності «Основа держави – основа і право», на яку були запрошені студенти Дніпрорудненського індустріального коледжу групи 1-го курсу ПЕ та ТБ (викладачі Г.В. Малтиз та М.О. Бойко).

Під час заходу викладач суспільних дисциплін М.О. Бойко та студенти  Олександра Лукаш, Анастасія Коба, Андрій Платонов, Владислав Четвертак прослідкували шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до Нової Конституції України.

Студенти активно відповідали на питання бліц вікторини «А що таке Конституція для кожного з нас?», ознайомилися з книжковою виставкою «Конституція – компас держави».

Представлені матеріали надали можливість кожному ознайомитися з важливими етапами історичного розвитку України на шляху до становлення України як конституційної держави.

   По завершеню заходу присутні із задоволенням та великою зацікавленістю переглянули роботи учнів художнього відділу ДМШ «Запорізький край очима дітей». Книга відгуків цієї виставки, яка присвячена 80-річчю Запорізької області, поповнилася новими записами подяки.

 
 


Поетичний травень

25 травня у Дніпрорудненській міській бібліотеці відбулося свято поезії «Поетичний травень», яке проводиться у місті вже в 30-й раз, а також презентація нового поетичного альманаху «Радуга над горизонтом» літературного об’єднання «Горизонт».
      У заході взяли участь секретарь міської ради Л.П.Решетняк, представники ветеранських організацій, завідувачі бібліотек та шанувальники поезії.
       Завідуюча бібліотекою Тетяна Петренко розповіла присутнім про історію свята, яке народилося на Запорізькій землі 55 років тому, та про те, як це свято розпочиналося у Дніпрорудному. Вона також ознайомила присутніх з першими поетичними збірками дніпроруднеських поетів, а також з поетичними збірками наших друзів – поетів Запоріжжя, Василівки, Енергодару, Ялти та Кривого Рогу.
      Презентацію нової поетичної збірки провів керівник літературного об’єднання   «Горизонт» Б.Петренко. У святі взяли участь 14 поетів, які читали свої вірші. Лунали пісні у виконанні Лариси Фактуліної, Олега Волоса і Фелікса Дробишева.
      По завершенню свята поети подарували усім бібліотекам міста по новій збірці поетичного альманаху «Радуга над горизонтом».

  

    
 


"Зазирніть у матусині очі"

       23 травня у Дніпроруднеській міській бібліотеці відбулось літературно-музичне свято « Зазирніть у матусині очі » за участю дитячого фольклорного ансамблю « Намистечко » -
керівник Валентина Лисенко.
 Свято матері - це свято Божої матері, матері України і нашої земної матері, яка дала нам життя. Адже саме вони є тими чистими джерелами, з котрих людина живиться від першого свого подиху на цьому світі до останніх днів життя.
     На свято були  запрошені матусі і бабусі юних артистів і дітки намагались зігрити душу і серце кожної  з них. Лунали вірші, фольклорні пісні « Летіла зозуля », « Накрутили кучері дівчата », « Квіти для мами » - солістка Віка Волошина та інші. Сподобився гумор в виконанні Віталіни Чистякової, Лери Жадленко, Ганни Гапонюк. Тепло зустріли присутні молодшу групу хлопчиків з піснею « Телефончик ».
    Любов матері – найбільша коштовність у нашому житті. Любов до матері- найсвітліше щастя. Повноцінним, спокійним та радісним є життя людини, якщо ці два почуття бентежать ії думки, та керують вчинками. Адже мати – сонце нашого життя.
      Сімейний дует Валентини Лисенко та ії доньки – Оксани Бепалько - виконав пісню        « Родинне тепло ».
     Ведучі: Оксана Беспалько, Ганна Гапонюк, Ярослав Бабіч побажали всім матерям сердечного тепла, терпіння, доброти, ніжності і любові. 
      Завершився вечір піснею « Українська родина », яку співали усі учасники свята.
      Свято вдалося!
 


Без пам’яті не буде майбуття.

 8 травня у дніпрорудненській міській бібліотеці відбувся захід- пам’ять « Без пам’яті не буде майбуття », присвячений до Дня пам’яті та примирення. Захід підготовлений разом з працівниками ПК « Гірник ».
                         У святі взяли участь секретар міської ради Л.П.Решетняк , провідний спеціаліст по гуманітарним питанням міської ради Н.П.Джемела, ветерани АТО, представники учбових закладів і суспільних організацій міста.     
                       У травні ми вшановуваємо пам’ять тих, хто поліг на полі бою, спаленних, знищених, закатованних, але не скоренних. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущею є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батькіщини, врятував світ від фашистської навали.Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів,зробити все для того, щоб ніколи не прервався зв’язок поколінь.
                    Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.
                    У виконанні дитячого фольклорного ансамблю лунали  пісні про ветеранів.
                    Від воїнів АТО виступив  Олександр Яковенко :   « Сьогодні, захищаючи свою країну, ми відстоюємо незалежність.Через муки та біль, сльози та боротьбу народжується нація патріотів, сильних, вільних людей здатних захистити власний дім від зовнішьої агресії. Ми -  єдина Україна! Ми знаємо, що ми єдині, що Перемога буде за нами і іншого шляху у нас немає.»
                   По завершенню свята Оксана Беспалько виконала пісню « Молитва за Україну.»
                  На згадку про захід учасники свята зробили фото на пам’ять.
   


 19 квітня в Дніпрорудненській міській бібліотеці відбувся вечір гумору         « Народ скаже, як зав’яже ». У заході взяли участь творчі працівники ПК « Гірник », народний хор « Калина », студенти індустріального коледжу, члени ЛІТо « Горизонт».   Мета заходу розкрити барвистий світ народних жартівливих пісень, прислів’їв, приказок, анекдотів, визвати інтерес читачів до народної творчості, почуття гордості за свою Батьківщину, її культурну спадщину. Виховувати повагу до надбань українського народу, заохочувати читачів до знайомства з малими формами фольклорних жанрів.
                    Завідувач бібліотеки Т.Петренко розповіла про роль українського фольклору, прислів’їв та приказок в житті народу.                   
 Студенти індустріального коледжу А.Щербань, Є.Романько, В.Денісюк,М.Гуцол ознайомили глядачів з добіркою українських та російських прислів’їв та приказок.  
                Народний хор « Калина » виконав українські пісні « Ой дощ, іде дощ », « Їхали три хлопці, три запоржці », « Сіяв мужик просо ».
                  На святі лунали гумористичні вірші П.Глазового. А.Данника у виконанні В.Кайомова, Н.Владимирової, В.Зборовського, Є.Бадюка, Р.Шайтанової.
                   Бібліотекар О.Кропива ознайомила глядачів з темою частівки, а учасники хору виконали низку частівок.        Про анекдоти розповіла бібліотекар Н.Шадріна, а В.Зборовський розповів низку українських анекдотів.
                  Завершилося свято виступом хору, який виконав попурі з українських жартівливих пісень.  Захід пройшов весело, було богато сміху та оплисків.
   

 


17 квітня відділ по взаємодії з персоналом ЧАО ЗЗРК організував для працівників комбінату і їх дітей в міській бібліотеці майстер-клас по декору пасхальних яєць.

У ролі наставника і консультанта виступила Олена Смирнова.  На цей раз майстриня познайомила своїх учнів з ще одним цікавим і модним handmade-способом декорування - так званої мотузяною технікою.

У ній немає нічого складного: поверхню  обмотують мотузкою або ниткою, а кінці надійно закріпляють. І тепер розкривається безмежний простір для творчості. Для того щоб учасники майстер-класу змогли в повній мірі проявити свою креативність і створити унікальний виріб, Олена Смирнова підготувала найрізноманітні намистини, стрази, стрічки та інші дрібні прикраси.

І дорослі, і діти з головою занурилися у творчий процес - і на завершення заходу у кожного був свій оригінальний і неповторний шедевр.

  

  


23 березня в Дніпрорудненській міській бібліотеці відбувся творчий вечір Фєлікса Дробишева і Олега Волоса « Співай гітарна струна » за участю літературного об’єднання « Горизонт ».
Завідувач бібліотеки Т.Петренко розповіла про творчий шлях наших земляків, які співають разом більше 20 років.
Ф. Дробишев за фахом педагог, а О.Волос - висококваліфікований токар, робітник ЧАО ЗЗРК. Ф. Дробишев автор 2-х поетичних збірок « Марказмы » та « В лабиринте пара.docх – ов ».
Вечір відбувся у трьох відділеннях. У першому відділенні були виконані нові пісні на вірші дніпрорудненських поетів: Лева Бичкова, Лідії Гнусової ( Медведь ), Раїси
Зиміної, Ф.Дробишева.
У поетичних паузах свої вірші читали члени Літо « Горизонт »: Олександр Клюянов, Інга Ус, Надія Літвінцова, Віктор Висоцький, Людмила Дзвонок, Борис Петренко, Валентина М’ясникова, Єгор Семенов, Лідія Гнусова, Валентин Зборовський.
На вечорі також лунали популярні пісні відомих бардів, глядачі з задоволенням підспівували солістам. Вечір пройшов у творчий та дружній атмосфері.


З 6 по 20 березня у міській бібліотеці відбулась виставка Антоніни Пленик "Чарівний мир голки". На виставці було подано більше 30 –ти вишитих картин майстрині.
Люди спочатку не вірять, що картини вишиті. Помічають стібки лише після того, як підійдуть впритул до роботи. 
Серед представлених на виставці робіт є пейзажі, анімалістичні композиції та релігійні картини. Майстриня вишиває їх хрестиком,.
. "На вишивку йде багато часу.  В день працюю до 6-ти годин. Великі роботи вишиваю не менше 6 – 9 місяців", - розповіла майстриня.
За фахом Антоніна —викладач індустріального коледжу, має 3-х синів. Вишиває біля 12 років.
 Це ії перша виставка, яка  привернула до себе увагу горожан. Бажаємо майстрині надхнення та нових творчіх робіт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                       


Лицарі Небесної сотні

20 лютого в Дніпрорудненській міській бібліотеці для студентів індустріального коледжу відбулась поетична година « Лицарі Небесної сотні », присвячена 5-й річниці Революції Гідності, ії героям, які загинули у боротьбі зі злочинним режимом, за кращу долю України.
              Ведучі Н. Шадріна та Б. Петренко розповіли про кроваві події на Інститутській вулиці у Києві, коли силові підрозділи розстрілювали протестувальників. Українці гинули за честь, за волю, за право стати незалежною Європейською державою. Всього за один день було до ста жертв, згодом іх назвали Небесною Сотнею.
              В поетичній естафеті прийняли участь студенти: Євген Романько, Анастасія
Щербань, Тетяна Гузенко, Катерина  Девочкіна, Максим Гуцол, Надія Владимирова.
Лунали вірщі з поетичної енциклопедії « Герої Майдану », та антології майдановських вірщів « Небесна Сотня ».
             Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
             Фіналом зустрічи стала пісня « Верните память »в виконанні Лариси Фактуліної.
             Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
     

 


Новітній Гомер українського степу

14 лютого в Дніпрорудненській міській бібліотеці відбувся літературний захід « Новітній Гомер українського степу », присвячений ювілею запорізького поета Григорія Лютого. Захід проведен разом з літературним об’єднанням  « Горизонт », учнями гімназії « Софія », творчими працівниками та учасниками художньої самодіяльності ПК  « Гірник ».

              Ведуча – філолог та член бібліотечної ради - В.Ф.Бінчева розповіла про життєвий і творчий шлях поета.

                В поетичній естафеті прийняли участь: Микита Анісімов, Богдана Грицковян, Валерія Курлянчик, Марія Антонюк, Вікторія Іванюха, Наталя Грицик, В.І.Зборовський, Є.Д.Бадюк, Н.П.Бабко, Б.Ю. Петренко.

               На святі лунали пісні на вірщі Г.Лютого у виконанні Анастасії Духонченко та Діани Лоцман,  а з екрану – Анатолія Сердюка.                         

              Пісні про Україну співали Валентина Лисенко, Таміла Цимбаленко та Оксана Беспалько.

               В заключному слові завідувач Т.Петренко нагадала, що усі ми живемо на запорізькій землі,багатій своєю історією, трудовими досягненнями та культурою і закликала вивчати та любити свій рідний край.

    


Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберег

Кожен українець усвідомлює , що Соборність землі України - це духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові.

Рівно 100 років тому відбулася вікопомна подія для всього українського народу - 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка -- об'єдналися в самостійну соборну державу. Це означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.

В нашому місті 22 січня в читальному залі Дніпрорудненській міській  бібліотеці відбувся святковий захід «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберег», присвячений цій історичній події.

Почесними гостями заходу були наші герої – учасники АТО, яких тривалими та гучними оплесками зустрічали присутні на святі представники всіх учбових закладів міста, представники ветеранських організацій та мешканці міста.

Зі святом Соборності України всіх присутніх привітала секретар міської ради Решетняк Л.П.

Ведучі заходу Ірина Гончарова та Валентин Зборовський відкрили свято гімном України.

Художні колективи Палацу культури «Гірник» - вокальний дует «Співучий колорит», дитячий фольклорний ансамбль «Намистечко» , керівник В. Лисенко, Народний хор «Калина» керівник Т.Цимбаленко, солісти Катерина Шпонька та Карина Худотепла своїми музичними дарунками вітали всіх присутніх з Днем соборності України. Після закінчення свята всі присутні були запрошені в фойє Палацу культури зробити фото на пам'ять.

   


Заходи до новорічних і різдвяних свят

Новорічна виставка майстрині Коваленко Ганни Олексіївни « Поросятко » ( кукли-попіки, витинанка )

« Новорічна казка ». Художній вернісаж

  


Хай буде пісня завжди з нами

        13 грудня  Православна церква відзначає  День святого апостола Андрія Первозванного. Цей день  відкриває цикл зимових різдвяних  та новорічних свят.
   « Хай буде пісня завжди з нами » -  під такою назвою пройшло музичне свято в Дніпрорудненській міській біблотеці, присвячене українській народній пісні.
     В вечорі взяли участь творчі колективи ПК « Гірник »: народний  хор « Калина », дитячий фольклорний ансамбль « Намистечко », вокальний гурт « Бриз », тріо « Співучий колорит ».
     Ведучі вечора Оксана Беспалько та Ярослав Бабіч розповіли, що українська пісня – могутнє духовне дерево. Українська пісня – це історія народу-трудівника, народу – воїна, що віками бився за свободу, витрачав свою силу, своє життя на виявлення своїх здібностей, на збереження своєї Гідності. Близько півмільйона пісень склав український народ. Пісня летіла у віки, вбираючі у себе мудрість століть і поверталася до людей, даруючі віру, надію і любов. У ній, як в українській вишиванці, переплітаються смуток і радість, зустрічі і розлуки.
    На вечорі лунали різні пісні: « Гілля, гілля, сірі гуси »,  « Летіла зозуля »; жартівливі: « Ой гоп, дини-дини», « Як діждали літа » та інші. Попурі з пісень про кохання співали усі присутні.
    На завершення свята завідувач бібліотеки Т.Петренко вручила наймолодшим учасникам солодощі. 

    


Є  права у кожного із нас

07 грудня в читальній залі Дніпрорудненської  міської  бібліотеки для студентів   індустриального коледжу був проведенний правовий екскурс «Є  права у кожного із нас», та презентація книжкової виставки.
    В процесі екскурса бібліотекар  Н.Шадріна ознайомила присутніх  з
матеріалами Генеральної Асамблеї ООН про проголошення 10 грудня 
1950 року Днем прав людини, з метою привернути увагу людей у всьому світі до Загальної декларації прав людини, як до загального ідеалу для всіх людей і народів.
   Користувачі мали можливість переглянути літературу з виставки, яка допоможе розібратися  і орієнтуватися у багатомонітному світі правових відносин та не розгубитися у складних ситуаціях, що можуть виникнути у житті. 
   Отже, від народження всі люди мають певні права, які гарантовані Конституцією і захищаються державою, їх потрібно знати і реалізувати , але пам’ятати, що поводитися слід так, щоб своєю повідінкою не порушувати прав іншої людини.

  

 


   Фарби осені.
 

З  25 жовтня по 25 листопада в Дніпрорудненській міській бібліотеці відбулась виставка робіт учнів 1-5 класів художнього відділу ДМШ «Фарби осені». Ми бачимо і тварин в осінньому лісі, і осенневі пейзажі, роботи з ліплення і живопису, цікаві дощечки з овочами і фруктами – дари осені і осінні натюрморти. Всі фарби осені зібрані на виставці. Оригінальні осінні букети і листя доповнюють оформлення.

      Всього виставку відвідало близько 600 чоловік. Відвідувачі визначіли кращі роботи: « Лисичка» Фірсової Анастасії ( ліплення ), « Подарунок осені » Пікунової Ясі  (ліплення ), «Осінній букет »Водолазської Марини ( живопис ). Переможці і усі учасники виставки отримали солодкі призи.

  


17 листопада в Дніпрорудненській міській бібліотеці поновило свою роботу літературне об’єднання   « Горизонт ». На зустрічі були розглянуті організаційні питання, план роботи на 2019 рік. Поети обмінялись своїми новими віршами, а О.Волос і Ф.Дробишев виконали декілька пісень на вір

Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Свята
Календар свят України. Мова ділового спілкування
від "ЛІРИ"