П`ятниця, 26.02.2021, 07:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Василівська міська бібліотека
Комунального закладу
«Василівська Публічна бібліотека»
Василівської міської ради
Запорізької області

УВАГА!!!
Меню сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі
Форма входу

                           

Степногрірська селищна-бібліотека-філіал

 
Адреса: 71611  смт. Степногірськ, пр. Козачий, 9

 

Бібліотека працює: Понеділок- П'ятниця з 9-00 до 17-15. Вихідні –субота, неділя

Фонд бібліотеки налічує 16642 примірників. З них 5959 - дитячої літератури. Щорічно послугами бібліотеки користується більше 1160 читачів. Їм видається близько 25450 примірників.
Бібліотека на селі - чи не єдине місце, де кожен житель може реалізувати своє конституційне право на вільний, рівноправний доступ до найрізноманітнішої інформації, отримати можливість для безперервної освіти, для гармонійного розвитку своєї особистості.  

 Саме таким місцем у Степногірську є селищна бібліотека-філіал. Читачам приємно відвідувати її, адже тут панує дружня атмосфера, все чітко налагоджено, на своєму місці і, водночас, просто, доступно, красиво і зручно. Адже очолює книгозбірню Тамара Олександрівна Шевякова, людина виняткової працьовитості, творчого пошуку, високого професіоналізму, яка вкладає душу в улюблену справу. А якщо є така відданість обраному фаху, є любов до відвідувачів, то бібліотека перетворюється в рідний дім, де проходить життя, де щодня готуються до зустрічі дорогих гостей-читачів. 


Анпілова Валентина Володимирівна - завідувач  Степногірської селищної бібліотеки - філіал


«Бібліодесант в дитячий садок»: Літні читання -  проведені по  минулорічній схемі,  бо саме такий варіант самий прийнятний для такого  заходу.   Це займає небагато часу - 15-20хв,. бо в час літньої спеки діти не можуть довго зосереджувати свою увагу на одному.   Після невеликого вступу, читається казка з використанням підсобних матеріалів  для кращого запам΄ятовування.   Після прочитування задається дітям 2-3 питання по змісту казки.  На наступний раз   пригадуємо, що читали раніше, чому і як себе вели герої казки і переходимо до читання нової казки.

     Проведення таких читань серед дітей дошкільного віку мають позитивні наслідки в подальшій роботі з дітьми шкільного віку.

 

________________________________________________________________________________

«ЧИТАЙмер:  час читати!»  - під такою назвою було проведено бібліопікнік в дитячому садочку №2 «Джерельце».   Дітям в ігровій формі було запропоновано читання  української народної казки  «Вовк та коза» з використанням наглядних матеріалів  (паперовий макет хатинки,  паперові вовк та коза ).  З метою пропаганди іншої літератури ( дали домашнє завдання прочитати казку «Дюймовочка»),  провели командну гру:  носили горішки для Дюймовочки.  (Дюймовочка спала в половинці горішка) і т.д.

_______________________________________________________________________________________________________

Нещодавно, Степногірською селищною бібліотекою-філіал, спільно з бібліотекою ЗОШ 1-ІІІ ступенів, для учнів 1-4-х класів, із залученням учнів старших класів, провела щорічне СВЯТО КНИГИ «Диво, створене людиною». Його мета: показати значення книги в житті людини, прищепити любов до книги, виховати бережливе ставлення до книжок та сприяти вихованню культури читання.

Свято, як і завжди, проводилося в актовому залі школи. Сцена була прикрашена , висловами про книги та читання: «А книжка мудра, завжди поруч з нами», «Книгу читати – усе знати», «Читання – самостійне плавання в морі знань».

Двоє ведучих (учениці 9-х класів) розказали про безмежну силу книги, про народження книги та її роль в житті людей. Як підтвердження цьому - виступи учнів 4-х класів, які розповіли вірші про книги, про дружбу з книгою.

А як же жили люди, коли не було книжок? Які були перші спроби створення книги? Про це в віршах розповіли учні 3 -х класів. Мудрець (учениця 9 кл. Філоненко Альона) сказав, що багато знає цікавого про книжки і може цим поділитися з усіма дітьми. Для цього він запросив на сцену : Художню книжку, Підручник, Словник, Енциклопедію, Довідник. Вони в доступній формі з елементами театралізації, розповіли, чим можуть бути корисними. Але примхлива Принцеса (Тонковська Каріна) не хотіла їх слухати, а тільки вередувала. Ні Буратіно (Манаєнкова Іра), ні Незнайко (Павленко Ілья) не могли їй вгодити.

Під чарівну мелодію залетіла на мітлі Баба Яга ( учениця 9кл. Макушенко Таня). Доречі, вона її дуже артистично виконує, визиває у всіх присутніх бурю емоцій. Щоб «не вкинути дітей в піч» , загадала загадки про казки. Щоб Баба Яга не лякала дітей, прийшла на свято Королева Книга та й прогнала її. Королева Книга разом з Книжковим Лікарем встигли і розірвану Книжечку полікувати, і дітям нагадати правила поводження з книгами. Фея Чарівниця (Єсіна Аня), яка може виконати будь-яке бажання і творити дива, побажала учням 1-х класів бути гарними читачами, а всі діти разом дали обіцянку любити, поважати та берегти книги.

Як і щороку, – грамотами та призами нагороджені найактивніші читачі нашої селищної та шкільної бібліотек. Грамотою від нашої бібліотеки був нагороджений 3-Б клас, як самий читаючий клас, а класному керівникові Замулі Людмилі Андріївні вручено Подяку за виховання у дітей небайдужості до читання .

Також підведені підсумки щорічного конкурсу «Виготовлення книжечки власними руками».

Вже 2-й рік в ньому беруть участь учні 1-х класів. Всі книжечки зберігаються в шкільній бібліотеці, щоб кожен мав змогу з ними познайомитися. Серед книжок є справжні шедеври: оригінальний дизайн з використанням природних матеріалів: пір΄я, квітів, а також бісера та вишивки. Переможці нагороджені грамотами та призами.

Завершилося свято піснею про книгу у виконанні учасників заходу.

           

 


До Всеукраїнського дня довкілля в Степногірській селищній бібліотеці-філіал пройшла    Еко-година «Я сьогодні прибирав планету»  та  Екологічна експедиція «Рятівник. 10 кроків, щоб урятувати Землю».

Щоб  діти краще  сприймали й запам΄ятовували  використовувались м΄які іграшки, малюнки, дитячі книжки та журнали «Яблунька», «Джміль», «Барвінок».  Все  проводилося в ігровій формі з постійним  діалогом з дітьми, основна увага яких була спрямована на те, що і рослини, і тварини, і всі люди не можуть жити без води;  звідки береться вода,  її цінність та як маленькі діти можуть берегти воду.  На згадку дітям  подарували веселі  паперові  краплинки води з закликом берегти воду,  яка в нашому селищі особливо цінна.

   

 

 


ВШАНУЄМО ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ
Традиційно, в перші весняні дні ми звертаємося до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною,   невичерпною для людського подиву й осягнення. Нинішній, 2014 рік - особливий тим, бо саме цього року - 9 березня відзначаємо 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. І саме цей рік оголошено РОКОМ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.
Т.Г.Шевченко народився 9 березня 1814 р. в селі Моринці Звенигородського повіту на Київщині (нині Черкаська область)  в родині кріпаків Григорія та Катерини Шевченко  і став славою і гордістю українського народу.   Волею історії він ототожнюється з Україною і в той же час нам ще йти і йти до його осягнення. Як сказав відомий український пісняр Ю.Рибчинський:
В дні перемог і в дні поразок, В щасливі дні і в дні сумні Іду з дитинства до Тараса, Несу думки свої земні. Значення постаті Т.Г.Шевченка для українського народу важко переоцінити. «Шевченко -митець, художник, який відкрив для української нації двері в безкінечність. Він є гарантом нашої вічності...»   (Микола Жулинський)    (Довідка: Микола Жулинський - відомий літературознавець, літ. критик, громадський та політичний діяч, доктор філологічних наук)
Тематика поетичних творів Кобзаря різноманітна. І тут ми не можемо не згадати його знаменитий «Кобзар».   Тільки в Україні «Кобзар» виходив 110 разів тиражем 5 млн.екз. І.Франко свого часу сказав: «Ся маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухнула, мов джерело чистої,холодної води, заясніла невідомою досі в Українськім письменстві якістю, простою і поетичною грацією вислову».
Т.Г.Шевченко був не тільки поетом, а ще й талановитим художником. Багато своїх живописних творів залишив нам у спадок. Він написав понад 1000 картин. За свої малюнки Шевченко був нагороджений трьома срібними медалями. Малював портрети, автопортрети, пейзажі та картини про життя народу.
Саме завдяки художньому дару Шевченко познайомився з багатьма художниками. Серед них - художник К.Брюллов - викладач Академії мистецтв у Петербурзі, вчитель Шевченка. Саме К.Брюллов намалював портрет В.Жуковського, призначений для викупу Шевченка з кріпацтва.   22 квітня 1838 року Шевченка було викуплено за 25000крб. і 25 квітня вручено відпускну грамоту. Шевченку було на той час 24 роки.
Творчість Т.Шевченка стала справжнім джерелом натхнення для композиторів, серед яких П.Чайковський, М.Мусоргський та ін.. Найбільше музичних творів на теми Шевченка написав український композитор - класик Микола Лисенко.
Життя  Т.Г.Шевченка - славного сина українського народу, було нажаль коротким і не простим. Він пережив і сирітське дитинство, і заслання, і муки нерозділеного кохання . Помер поет 10 березня 1861 року у віці 47 років. Але ми знов і знов  згадуємо і шануємо нашого ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ.
Шановні жителі Степногірська!    З поетичною, художньою творчістю   Т.Г.Шевченка Ви можете познайомитися, завітавши до селищної бібліотеки. До вашої уваги ювілейна виставка  «ШЛЯХАМИ ВЕЛИКОЇ ДОЛІ», Стендова презентація (пам'ятники Т.Шевченку; Українські народні пісні на слова Т. Шевченка) «ВІЧНО ЖИВИЙ В ПАМ'ЯТІ НАРОДНІЙ»,   Художній вернісаж (ксерокопії картин Т.Г.Шевченка) «ШАНУЄ ТАРАСА ВЕЛИКА РОДИНА».Свято бібліотеки. Степногірській селищній бібліотеці-філіал - 20 років.  

 
 
Під час заходу - Урока здоров'я : "Здоров'я -найдорожчий скарб"

   
19 квітня 2013 року спільно з шкільною бібліотекою Степногірської ЗОШ 1-!! ступенів проведено театралізоване Свято книги «Мандри до Царства Книги».
Девізом свята стали слова «Вклонімось книзі, мудрості вклонімось!».
Присутні учні 1-4-х класів та запрошена підготовча група дитячого садка №2 «Джерельце» подорожували країною Читалія, допомагали визволити з полону Карабаса Барабаса (Шевякова Т.О.) її мешканців , відгадуючи загадки, співаючи всі разом пісню «Справжній друг»(муз. Савельєва, сл.. Пляцковського).
З великою увагою діти переглянули інсценізаці.ю «Пригоди української книжки»,в якій взяли участь учні 5– 7 класів: Остапюк Валерія, Тонковська Каріна, Мельник Леся, Гуцул Віка, Філоненко Альона, Ігор Худолєй. Учні 1-х класів розповіли вірші про книгу.
З принесеного Листоношею (Шевякова Т.О.) листа діти дізналися як до них приходить книжка , з чого виробляють папір і всі разом з Книжкою (Тонковська Каріна) пригадали правила поводження з книгою.
А бібліотечний Домовичок (Волик Лєна) , якого вдень не видно, бо він сидить у темному куточку на верхній полиці, заговорив людським голосом і з допомогою чарівної палочки повів дітей в мандри до Царства Книги. Тут вони зустрілися і з старою Шапокляк (Кошелько Соня), яка давала «корисні поради» як стати гарним читачем. Баба Яга (Макушенко Таня) ніяк не могла зрозуміти, що це таке скарби книжкові.
Весело співаюча Лінь (Кошелько Соня) радила присутнім багато не читати , бо буде голова боліти, краще стрибати і гратись. Двійка (Уляна Шаляпіна) співаючи пісню (на мелодію пісні про Кузнєчіка), хвалилась :яка вона гарна дівка і що вона завжди живе в щоденниках ледарів.
Завершили Мандри до Царства Книги бібліотекарі селищної бібліотеки Шевякова Т.О. та Корюшонкова Л.С., які в віршованій формі розповіли дітям про найцінніші скарби – скарби книжкові. Традиційно, на завершення свята, були нагороджені почесними грамотами та призами найактивніші читачі шкільної та селищної бібліотек.
Підведені підсумки та нагороджені призами та грамотами переможці традиційного конкурсу «Виготовлення книжечки своїми руками».
Так як, діти проявляють неабияку фантазію та творчі здібності в цьому конкурсі щороку вводяться різні номінації. Наприклад: «За творчий підхід», «За оригінальний дизайн».
Для кращого запам΄ятовування правил поводження з книгою введено новий конкурс – «Найкраща закладка для книжечки».
Переможці цього конкурсу також були нагороджені.
На завершення свята всі учасники виконали пісню про книгу .
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Свята
Календар свят України. Мова ділового спілкування
від "ЛІРИ"