14 грудня 2014 року в читальному залі Центральної районної бібліотеки для дорослих відбувся вечір-уклін «Люди полинової долі», присвячений тим, хто стояв щитом між Чорнобилем і Україною – ліквідаторам.
У кожного часу свої герої. В цій особливій зоні не потрібно було йти в рукопашну, мчатися крізь шквал куль на кулеметній тачанці, кидатися грудьми на вогонь амбразури, іти на повітряний таран. Для цього не потрібно було, але тільки в прямому значенні. А в переносному потрібно було і те, і друге ,і третє, і в багато разів більше того.
Люди зіткнулися з ворогом , страшнішим від чуми, землетрусу, і навіть озброєного до зубів агресора. Цей ворог невидимий, невідчутний, але він жорстокий, підступний і смертельно небезпечний.
Для боротьби з вогнем в Чорнобиль були послані радянські солдати, пожежні, будівельні експерти. Ця група, яка нараховувала 600 тисяч осіб, стала відома як « ліквідатори».
Різними шляхами повела доля у Чорнобиль і наших земляків. Одні потрапили туди за власним бажанням, інших привели професійні обов’язки, або повістка військкомату. Іх були сотні, наших земляків, що відправилися на ліквідацію трагедії всього людства, на зустріч невідомій небезпеці , проявивши мужність, героїзм, відвагу.
На сьогоднішній день на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Василівської райдержадміністрації станом на 01.10.2014 р. їх залишилося всього 112 .
В бібліотеці зібралися ті хто, не шкодуючи здоров’я, приймав участь в ліквідації наслідків техногенної катастрофи:
Василь Запорожець , Микола Запорожець, Віктор Шмаков, Василь Салій, Олег Цюпа, Сергій Суховий, Олександр Затинацький, Анатолій Четверик з м. Василівка; Олександр Денк, Олександр Дусенко, Михайло Панченко, Георгій Сорока з м. Дніпрорудного; Федір Лукашенко з с. Першотравневе та вдови Олексія Цурія та Олександра Дмитренка.
Ведучі Любов Маслова та Вікторія Путілкіна, артисти Олег Симоненко, Олег Васюков, Володимир Мажура, Алла Гапон, Тетяна Посадова, Вячеслав Косов та група «Славянє», поет Денис Філатов та Марина Величко, учениця 11 класу Василівської загальноосвітньої школи №3, висловлювали щирі слова подяки всім ліквідаторам за мужність і героїзм хто піснею, хто поетичним словом.
Потаємних струн серця торкнувся відеоролик «Чорнобиль,трагедія, пам’ять..», який створила бібліотекар Світлана Біцька і , який було подаровано учасникам заходу .
На жаль, багато хто з ліквідаторів вже давно покинули це земне життя. Хвилиною мовчання вшанували всіх, кого вже немає серед нас.
Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.
Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто побував у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин…