Субота, 27.04.2024, 08:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Василівська міська бібліотека для дорослих
відокремленого структурного підрозділу
«Василівська публічна бібліотека»
комунального закладу 
"Василівський центр культурних послуг"
Василівської міської ради
Запорізької області

УВАГА!!!
Меню сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі
Форма входу

                           

Василівська міська бібліотека для дорослих

Василівська міська бібліотека - це сучасний  інформаційний, освітній та соціокультурний осередок, доступний для всіх жителів громади.
   Книжковий фонд понад 31 тисяча примірників друкованих та інших видань, якими  щорічно користуються до 3,5 тис. читачів.
                                                                  Основні напрямки діяльності

- Максимальне задоволення потреб населення в інформації шляхом організації бібліотечного, довідково-інформаційного та бібліографічного обслуговування користувачів;

 - Надання додаткових послуг користувачам, згідно  Постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2020р. № 1183 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури, що не є орендою»;

-  Здійснення соціокультурної діяльністі, робота літературно-творчого об′єднання «ЛІРА»; 

 - Надання організаційно-методичної допомоги бібліотекам громади;

- Активна співпраця з громадськими організаціями,  педколективами шкіл, коледжу,  з місцевими ЗМІ.


Історія бібліотеки    

               У 1870-1900 роках у містечку Василівка існувало 2 земські та парафіяльна школи, де працювало 3 вчителі. З учбових посібників були лише Псалтир, Молитовник та Азбука.

   В цей час, при сільських управах, почали відкриватися бібліотеки , навколо яких концентрувалося населення, яке вміло читати.

    У 1897 році за рахунок земств була відкрита бібліотека в містечку Василівка.

   Через об'єктивні причини ( революції, війни, смерть очевидців, переїзди, закриття та відкриття бібліотеки, неподання документів до державного архіву тощо) значна частина сторінок історії першої бібліотеки залишаються маловивченими.

    У 1911 році в містечку знову почала працювати невелика бібліотека, в якій налічувалося кілька сотень, переважно російських книжок. У роки першої світової війни, революційних потрясінь, громадянської війни - бібліотечне життя завмирало.

    Лише на початку січня 1918 року, після повалення самодержавства та перемоги пролетаріату в Жовтневому збройному повстанні, влада, з метою ліквідації неписьменності населення і розвитку бібліотечної діяльності, відкрила бібліотеку, де почала проводити широку роз'яснювальну роботу серед селянства. 

     У 1921 році в містечку було відкрито новий сільбуд і при ньому бібліотеку. На жаль, ім'я першого завідувача бібліотеки, невідоме. 

  У 1923 році, у зв'язку зі створенням Василівського району, сільська бібліотека набуває статусу районної.

  На 01.01.1925 року, згідно статистичного звіту (Запорізький обласний державний архів) у Василівці діяла 1 бібліотека при Райсільбудинку та 2 хати – читальні. Ліквідації неписьменності, підвищенню освітнього і культурного рівня селян, поширенню друкованого слова серед усіх верств населення сприяли як організоване у 1926 році товариство « Геть неписьменність», так і діяльність районної бібліотеки, хат- читалень, в яких читалися лекції, доповіді, проводилися голосні читання.

   Архівний документ – Статистичний бланк: «Установи політосвіти, бібліотеки широкого користування, читальні й хати-читальні»

Ф.-ІУ від 23.01.1925 р. свідчить про те, що на 01.01.1925 р. в числі клієнтури районної бібліотеки були всі громадяни ( тобто дорослі й діти) та їх число складало 318 осіб. Ім видано за рік 6000 видань, відвідування склали 350. Число книг у бібліотеці на 01.01.1925 р. налічувало 3353 примірника. З періодичних видань бібліотека одержувала 14 назв журналів і газет. Працював в бібліотеці 1 працівник- завідувач бібліотеки.
   Слід зазначити, що бібліотека існувала за рахунок ентузіазму завідувача та її постійних читачів. Наприклад, протягом 1924 року, крім заробітної плати 
(15 рублів на місяць) не було виділено коштів на утримання бібліотеки.
На той час функціонували також 2 хати-читальні, які підпорядковувалися районній бібліотеціта діяли при трудових 1-й та 3-й школах. Кількість книг в одній з них було 214 примірників, число осіб що користувалися хатою-читальнею за 1924 рік – 42 особи, їм видано 170 книг. Відповідали за хати-читальні вчителі цих шкіл. 

     На кінець 1926 року фонд бібліотеки значно скоротився, в ньому залишилося лише 1477 томів книг та 7 назв газет і 2 назви журналів.   Число користувачів бібліотеки склало-124 чоловіка.
     Бібліотекою разом з дорослими користувалися й діти, їх було- 22 . Більшість користувачів складала молодь.

За 1927 рік бібліотека звітує вже за 289 читачів (198 чоловіків та 91 жінка) та 3150 книговидач (за період з 01.11.1926р. по 01.11.1927 р.). Бібліотечний фонд складав-1850 примірників. За рік бібліотека поповнила свій фонд на 47 книг, за рахунок Райвиконкому. За 1928 р. бібліотека одержала ще 255 примірників видань на 52 рублі.
    Напередодні війни, з ліквідацією неписьменності, швидко зростали культурні запити та потреби населення.

     У 1937 році у Василівці спорудили районний Будинок культури. Під бібліотеку було виділено кімнату на другому поверсі. 

      Під час фашистської окупації Василівки бібліотеку було частково знищено німцями, частково пограбовано.

     Після визволення Василівки інтелігенція кинула гасло про її відродження. Василівчани відгукнулися й почали нести до бібліотеки книги зі своїх колекцій, а також ті, що вдалося зберегти за роки окупації.

     В 1943 році бібліотеку було відроджено.

     5 липня 1961 року в районній бібліотеці відкрито читальну залу.

3 1978 року всі масові бібліотеки району об'єднані в централізовану бібліотечну систему, яку очолила Василівська районна бібліотека для дорослих й отримала статус центральної.

     Особливого імпульсу інноваційному розвитку бібліотеки надала участь у проекті «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» міжнародної програми «Бібліоміст» (2012р). Отримано 3 комп′ютера, 1 принтер і т.і, на базі яких було створено інтернет-центр в бібілотеці. (Детальніше)
  Зросла якість обслуговування користувачів, оскільки до наявних друкованих ресурсів додався ряд послуг, які в повній мірі задовольняють потреби наших користувачів,  відкрився доступ до практично необмеженої кількості інформаційних джерел. Завдяки організації курсів з комп′ютерної грамотності, більше 100 жителів міста та працівники бібліотеки опанували новітні технології.   (Детальніше)                                                                                                            

    Завдяки участі в   проекті  «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» (2015р.), створили та організували активну діяльність Пункту європейської інформації у бібліотеці для надання мешканцям місцевої громади інформаційно-просвітницьких послуг з популяризації знань про ЄС  про цікаві та унікальні  туристичні об’єкти країн Європи , туристичну інфраструктуру (музеї, готелі, транспорт,  розважальні заклади та інше).                                                                                                                        

    В 2015 році  бібліотека  взяла   участь у проекті фірми Funmedia і Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) «English123 в бібліотеці». Отримавши безоплатний доступ до електронного курсу англійської мови для дорослих English123.com.ua, бібліотека стала місцем її вивчення.

В конкурсі (малі гранти) Програми «Бібліоміст» «Співпраця бібліотек з місцевими громадами» (2017р)  виграли ще один комп′ютер для користувачів.  

    2017- участь у новій мобільній книжковій виставці  в межах Проекту молодіжної секції УБА «Display – кросинг». Це сприяло професійному спілкуванню та обміну досвідом  між фахівцями з метою удосконалення виставкової діяльності бібліотек України. (Детальніше)

    2020 рік, за результатами анкетування, проведеним Українським інститутом книги в рамках державної програми  «Українська книга», бібліотека ввійшла в 100 бібліотек України, які були відібрані  для поповнення бібліотечних фондів та отримали 346 примірників сучасної української книги на загальну суму 45 тисяч 314 грн. (Детальніше)

    В січні 2021 року Рішенням третьої (позачергової) сесії міської ради восьмого скликання від 22 січня 2021 р № 1 затверджено статут комунального закладу «Василівська публічна бібліотека» Василівської міської ради Запорізької області і колишня Центральна районна бібліотека для дорослих змінює свою назву на Василівська міська бібліотека та стає головною бібліотекою громади.
 

Протягом тижня 23-27 червня 2021 року бібліотека прийняла участь у масштабному проекті «Книжковий арсенал в твоїй бібліотеці», який започатковано Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та всеукраїнським громадським об’єднанням Українська бібліотечна асоціація. За умовами, учасники могли проводити як свої заходи в рамках фестивалю, так і долучатися до запропонованих організаторами. 
Наша команда вирішила зміксувати: ми провели презентацію книг Олександра Польченка, (Докладніше) якого знають далеко за межами області, запалили нову літературну зіроньку – Павла Мішина (Докладніше) — нашого обдарованого юного поета, який не тільки пише вірші, гуморески та поеми, а й створює мультиплікаційні фільми, повністю займаючись монтажем та озвученням.
Дуже цікаво було побувати віртуально на заходах від Книжкового Арсеналу: 
презентація книги «Як їсти, пити та чути українською?» (Докладніше) від авторки Ольги Дубчак була повчальною, змістовною та з дискусійним післясмаком.
Не обійшли й найменших читачів: малеча із захватом сприйняла інтерактивне читання «Піу! І Білка!» за книгою Маріанни Дюбюк «Я не твоя мама» (Докладніше) й не стримувала емоцій, переймаючись долею героїв книги. 
Закривали фесттиждень відеопрезентацією-анонсом нових надходжень до бібліотеки, адже головна ціль фестивалю – промоція читання. 

 

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Свята
Календар свят України. Мова ділового спілкування
від "ЛІРИ"