Шановні читачі!
11 квітня весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в фашистських концтаборах. Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме тоді останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. І відтоді, цей день болить незагойною раною в серцях народів світу.
До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, з метою належного вшанування громадян, які в роки Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань, увічнення пам’яті про загиблих до вашої уваги оформлено книжкову виставку «Колючі дроти між життям та смертю." Завдяки якій ми можемо згадати усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло…
Список літератури
1. Епплбом Е. Історія ГУЛАГу / Пер. з англ.. А. Іщенка. – Київ: Вид. Дім «Києво-Могилянська академія, 2006. – 511 с.
2. Архів окупації. 1941-1944 / Держ. ком. Архівів України; Н. Маковська. – Київ: Вид. Дім «Києво-Могилянська академія, 2006. – 872 с.: іл
3. Єврейські діти України – жертви Голокосту: Каталог додаткової експозиції з історії Голокосту на теренах України, яка є частиною виставки «Анна Франк, урок історії» / Український центр вивчення історії Голокосту. – Київ: ДГВПП «ЗОВНІШТОРГВИДАВ УКРАЇНИ», 2009. – 56 с.: іл..
4. Угнали в Германию / Под ред. Герберта Диркса. – Bremen: Edition Temmen, 2001. – 190 с.
5. Інформаційні теки та фото матеріали.