В усі часи люди особливу увагу звертали на своє здоров'я, піклувалися про нього, винаходячи нові ліки від хвороб і способи зміцнити свій організм. В останні десятиліття світова наука зарахувала здоров'я до кола глобальних проблем, які потребують вирішення.
Здорова людина добре працює та вчиться, вона є життєрадісною і веселою. Здоров'я – це спосіб життя людини. І головним у збереженні та його примноженні є здоровий спосіб життя.
Протягом останнього десятиліття здоров'я українських школярів неухильно погіршується. Тому сьогодні питання збереження здоров'я молоді є надзвичайно актуальним. На жаль, люди не до кінця усвідомлюють, що лікарі лише допомагають позбутися хвороб, але повернути здоров′я вони не в змозі.
Великий мислитель Гіппократ стверджував: «Людина носить у собі лікаря». Ось чому, вибираючи той чи інший спосіб життя, людина певною мірою сама визначає свій життєвий термін. Адже «здоров'я – це ще не все, але все інше без нього – ніщо». Про це йшла мова на годині здоров'я «Розкажи всім- щоб почув кожен», яку повели бібліотекарі на базі Василівської ЗОШ №1 для молоді 9 та 10 класів.
Як ставляться до свого здоров'я учні , можна було дізнатися з активних ігор та конкурсів, які пройшли в рамках заходу.
В грі-кричалці «Корисно-шкідливо» молодь наперебій викрикували, що є корисним, а що шкодить здоров'ю.
Проте, як піклувалися про своє здоров'я наші предки, учасники показали, зібравши прислів'я з пазлів.
В іншому завданні «Корисна звичка», на пелюстках ромашки, писали один-одному корисні поради-побажання і таким чином радили другові, як зберегти і зміцнити своє здоров'я.
Найсильнішим виявився конкурс «Сила духу», в якому учасники показали які здорові у них легені, надуваючи наввипередки повітряні кульки, щоб вони аж лопнули.
Найвеселішим з конкурсів був ланцюжковий сміх, в якому перший говорить-ХА, другий-ХА-ХА, третій-ХА-ХА-ХА і т.д. Адже хвилина сміху дорівнює 45 хвилинам відпочинку.
Як кожен ставиться до свого здоров'я було висловлено в кольорі: червоний-я буду намагатися вести здоровий спосіб життя; зелений- я не впевнений у своєму виборі; блакитний – я байдужий до свого здоров'я.
Всі учасники обрали червону картку.
Бережіть себе і свій організм, радійте життю, набувайте хороших звичок, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими, і пам'ятайте, що Ваше здоров'я - у Ваших руках.