Субота, 27.04.2024, 11:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Василівська міська бібліотека для дорослих
відокремленого структурного підрозділу
«Василівська публічна бібліотека»
комунального закладу 
"Василівський центр культурних послуг"
Василівської міської ради
Запорізької області

УВАГА!!!
Меню сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі
Форма входу

                           

На допомогу фахівцям

     В зв’язку із запровадженням новітніх технологій в бібліотеках, плинністю інтересів користувачів, постійним розширенням змістовного аспекту їхнього обслуговування зросли вимоги до професійного рівня бібліотечних працівників. Освоїти нові знання, удосконалити вже здобуті – саме таку мету ставить перед собою наша сторінка сайту

 
    На ній представлені консультації, методико-бібліографічні матеріали, що, сподіваємось стануть вам у нагоді для  успішної творчої праці і  сприятимуть удосконаленню роботи з користувачами, поліпшенню якості послуг, впровадженню інноваційних форм роботи.
 
    Якщо є зауваження, поради, пропозиції  надсилайте їх будь ласка на електронну адресу
                raionnaya@yandex.ru                  
 
         

Бібліовізит до Широківської сільської бібліотеки-філіал

Сільська бібліотека є острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. Вона є територією духовності знань, помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля. Бібліотека стає успішною, коли починає працювати по-новому, формуючи навколо себе соціально-культурний простір та будуючи взаємини з користувачами на основі аналізу та передбачення їхніх потреб.

     Нині спостерігаються зміни у діяльності самих сільських бібліотекарів, які по-новому, енергійно будують відносини з органами влади, громадськими організаціями, культурно-освітніми закладами, соціальними партнерами. Серед таких бібліотекарів - завідувач сільської бібліотеки - Руслана Анатоліївна Марченко. Широківська сільська бібліотека – філіал сьогодні – це інформаційно-культурний, дозвіллєвий центр села з фондом, який налічує більше 6 тисяч примірників. Її користувачами є понад 500 осіб – допитливих, вимогливих, але завжди вдячних за надану інформацію, цікаву книгу, проведений захід. Це стимулює до пошуку нових форм роботи, аби задовольнити найвибагливіші запити користувачів.

     Саме тому, 28 вересня 2016 року, відбувся бібліовізит бібліотечних працівників сільських бібліотек до Широківської сільської бібліотеки-філіал. Про досвід соціального партнерства бібліотеки-філіал з місцевою владою, громадськими організаціями, культурно-освітніми закладами, фельдшерсько-акушерським пунктом, фермерськими господарствами, приватними підприємцями розповідала Руслана Анатоліївна своїм колегам. З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек присутніх вітали Мирошниченко Тетяна Анатоліївна,секретар сільської Ради, Усова Валентина Федорівна, директор КЗ «Василівська ЦБС», найактивніші читачі бібліотеки: Артем Хижняк,Захар Степанов, Павло Коваленко, Олександр Бабак, Даша Воробйова, Настя Паульвіна та Ангеліна Васицька  та баба Палажка і баба Параска, яких блискуче зіграли Кучеренко Анастасія Анатоліївна, директор Широківського Будинку культури та господиня бібліотеки. Бібліотекарі відвідали музей-експозицію «Еристівка» , де для них Інна Ігорівна Глубока, вчитель-філолог Широківської ЗОШ, провела надзвичайно цікаву екскурсію про історію козацтва та історію села.

     Під час підсумкового обговорення бібліовізиту бібліотечні працівники ще раз наголосили на те, що розвиток партнерських відносин сприяє зміцненню ресурсної бази бібліотек, розширенню асортименту бібліотечних послуг, поліпшенню якості інформаційно-бібліотечної діяльності, становленню бібліотеки як соціально-культурного інституту.

  


«Літній старт- книжковий азарт»

13 травня 2015 року на базі Центральної районної бібліотеки для дорослих пройшов районний семінар-дискусія «Літо з книгою: робота бібліотек з дітьми під час літніх канікул».

Від провідних спеціалістів бібліотеки бібліотечні працівники району отримали консультації про організацію бібліотечного простору для дітей, організації дозвілля дітей та підлітків та інформаційну роботу під час літніх канікул.

Жвавим виявився обмін думками за темою: «Змістовне дозвілля. Що це?»

Та найбільш цікавим як для бібіотекарів району, так і для учнів 6 класу загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів №3 виявився показовий захід «Літній старт- книжковий азарт» в рамках районного семінару.

На яких тільки островах, під час кругосвітнього плавання по «Океану розваг», не побували команди, які змагалися: «Наша рідна Україна», «Народ скаже, як зав’яже», «Казкових художників», «Секретний», «Математичний». На острові «Хортиця» незвичний конкурс «Козацький жупан» на спритність та знання національного вбрання козаків чекав капітанів команд Артема Піскуна та Дмитра Ходячих. Вони повинні були із купи одежі віднайти козацький одяг і швидко вдягнутися. Та й потішили ж вони глядачів!

А завершилося плавання на острові «Справжніх талантів», на якому розмістився Клуб авторської та гітарної музики, який очолює Косов В’ячеслав. Його вихованці: Роман Паньовін, Олександр Зубарєв, Тертиця Ольга, Коломоєць Ліля та Коломоєць Яна порадували хто співом, хто грою та гітарі.

І команди, і глядачі, які їх підтримували, отримали призи.

Байдужих на цьому заході не було. Всі залишилися задоволеними від побаченого та почутого!


 

  “Любительські об’єднання, клуби за інтересами та гуртки в бібліотеці ”

11 березня 2015 року бібліотечні працівники району зібралися на черговий семінар за темою: «Організація роботи клубів за інтересами, любительських об'єднань, кружків у публічних бібліотеках». Бібліотекарі, з консультації заступника директора ЦБС Коноваленко Н.М., дізналися про методику організації та створення на базі бібліотек клубів за інтересами, любительських об'єднань, кружків. Клуби за інтересами, створюються  для спілкування людей, підвищення їх соціальної активності, розширення інтересів, запитів, потреб, удосконалення знань в тій чи іншій галузі науки, літератури, людської діяльності, зрештою в решт для змістовного проведення вільного від роботи або навчання часу.
Проблеми, з якими зустрічається людина у повсякденному сучасному житті, змушує її приходити до бібліотеки не тільки заради книги, але й заради спілкування та відновлення душевного комфорту, особливо у наш напружений час.
    “З чого почати організацію?”, “Як цікавіше провести засідання?”, “З ким бібліотекар може координувати клубну роботу?”, “Види клубів, любительських об'єднань: літературний, театральний, пізнавальний та ін.”, “Які документи повинен вести бібліотекар?” ці та інші питання були обговорені під час семінарського заняття.
    Присутні мали змогу ознайомитися з досвідом роботи клубів , що діють у бібліотеках нашої ЦБС. Про свій досвід роботи  розповіли 
Пунько А.В., завідуюча Дніпрорудненської міської бібліотеки-філіал сімейного читання, Шевченко Т.І., завідуюча Підгірненської сільської бібліотеки-філіал, Петренко Т.В., завідуюча Дніпрорудненської міської бібліотеки  З досвідом роботи бібліотек України з цього напрямку, бібліотекарі ознайомляться з отриманих на семінарі друкованих матеріалів.

     Консультацію з питань організації роботи клубів за інтересами в бібліотеках можна переглянути у розділі « На допомогу фахівцям».


«Зберігаючи традиції, шукати нове»

13 листопада 2013 року на базі Центральної районної бібліотеки для дорослих

  відбулася нарада бібліотечних працівників з питань планування роботи бібліотек КЗ «Василівська ЦБС» на 2014 рік 

«Зберігаючи традиції, шукати нове»

та звітності за 2013 рік.

На нараді говорилося про особливості планування роботи на наступний рік,  про інноваційні підходи в обслуговуванні читачів –дітей та молоді, надані консультації з основних напрямків роботи в 2014 році, та застосування нормування при плануванні бібліотечної роботи. 

 

Велику зацікавленість присутніх визвав перегляд презентацій про організацію бібліотечного простору.

 


"Професійні здобутки сільськіх бібліотек-філіалів"

25 вересня 2013 року відбувся бібліовізит бібліотечних працівників КЗ «Василівська ЦБС» до Приморської сільської бібліотеки-філіал № 2 за темою 
"Професійні здобутки сільськіх бібліотек-філіалів"   

 Про соціально-економічний розвиток села Приморське повідала секретар Приморської сільської ради Безсонова Наталія Іванівна.   
Як зберегти і передати нащадкам усі ті кращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом?

Що треба зробити, аби й завтра лунала народна пісня, не всихала криниця мудрості і творчості? 
Які зусилля докласти, аби молодь не цуралася національного спадку?
  
На ці та інші запитання шукали відповідей бібліотечні працівники району.


Саме з цією метою  актив Приморської сільської бібліотеки-філіал №2   на чолі з завідуючою Долею Тетяною Олександрівною створив при бібліотеці  народознавчу Світлицю «Хата моя, біла  хата».
 
 
У кімнаті створено макет української хати в мініатюрі, де є розмальована українська піч з глечиками, горщиками, рогачиками,  ліжком, яке оздоблене вишитими подушками та тканим килимом; полиці для домашнього посуду; стіл, прикрашений у святкову стилі; червоний куток з іконами в обрамленні українських вишитих рушників. 
Біля тину велике зелене дерево – черешня, з плодами.

В світлиці проводяться екскурсії, свята.
Доля Т.А., господиня Світлиці, щиро запрошує відвідати народознавчу кімнату та згадати  минуле наших дідів, прадідів; вдихнути запах м’яти, чебрецю, любистку, відпочити душею і одержати задоволення від побаченого.
Бажаєте дізнатися більше? Тисніть  далі...


«Більше інновацій - гарних і різних»

21 червня 2013 року, на базі Центральної районної бібліотеки для дорослих, для бібліотекарів
КЗ «Василівська ЦБС» - переможців 3-го раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст», відбувся учбово-практичний семінар на тему
«Більше інновацій - гарних і різних».
Зміна соціокультурного середовища, принципів організації діяльності бібліотек, потреб користувачів і впровадження нових інформаційних технологій визначають нові вимоги до бібліотечного персоналу.
За «круглим столом» обговорювалася тема «Веб - сайт - як складова сучасного іміджу бібліотеки». До уваги присутніх представлено веб - огляд «Професійні ресурси для бібліотечних працівників методичного, нормативного та учбового характеру». Учасники семінару обмінялися досвідом застосування у роботі відео уроків, віртуальних подорожей (таких як ,наприклад, подорож картинами Клода Моне), пізнавальних онлайн – ігр для дітей, створення відео презентацій ,інтерактивних вікторин та слайд-переглядів.
 Для нас провадження в бібліотечну діяльність новітніх технологій - нова справа, і ми – бібліотекарі – вчимося разом, як їх краще використовувати.

 


Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Свята
Календар свят України. Мова ділового спілкування
від "ЛІРИ"