Четвер, 17.08.2017, 13:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Василівська центральна районна бібліотека для дорослих

УВАГА!!!
Меню сайту
Категорії розділу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі
Форма входу

                           

Заходи в рамках ПЄІ

Урок толерантності «Вчимося розуміти один одного».
          16 листопада, світ відзначив Міжнародний день толерантності, проголошений у 1995  році  на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. За традицією в цей день у різних країнах світу проводилися акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості тощо. 
         До Міжнародного дня толерантності  з 15 по 16 листопада 2016 року Василівська районна бібліотека для дорослих провела цикл заходів.
15 листопада 2016 року бібліотекарі завітали до учнів 10-го та 11-го класів ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів (класні керівники Яна Володимирівна Гречко та Наталія Василівна Семеренко)  з уроком толерантності «Вчимося розуміти один одного».
         Протягом уроку було розкрито поняття «толерантність», показані певні рівні толерантної поведінки людини. Учні дізналися про розуміння толерантності в різних культурах, у різних народів.
        З юнаками та дівчатами проведено творчу роботу «Квітка толерантності». Їм було запропоновано зібрати квітку з  пелюстків, на яких надписи, є синонімами до слова «толерантність»: мудрість, чуйність, відповідальність, взаєморозуміння, терпимість, людяність, об'єктивність, повага, доброзичливість тощо. 
        Невимушена, доброзичлива атмосфера  сприяла  активній участі присутніх у вправах «Розповідь про толерантність», «5 добрих слів». Всі присутні на заході зрозуміли, що бути толерантним  просто і складно водночас.

        16 листопада бібліотекарі запросили учнів 11 класу ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів (класний керівник Ірина Анатоліївна Здорик) до читальної зали бібліотеки на годину толерантності «Толерантність врятує світ»
        Метою проведення заходу стало розкриття поняття «толерантність». Бібліотекар І категорії Вікторія Путілкіна  та бібліограф Наталія Нагарнюк розповіли молоді  про основні принципи Декларації толерантності, запропонували перегляд відеороликів «Ми різні – але ми єдині», «Толерантність очима молоді».
        Родзинкою години толерантності  стала цікава гра: кожен з учасників отримав паперові різнокольорові долоньки, на яких підписав своє ім'я,  потім обмінювалися ними, та на пальчиках дописували п'ять рис, які толерантно характеризують того чи іншого однокласника. Після цього пані Наталія  зачитувала ці характеристики, а учні вгадували, про кого саме  з них йде мова.
        На завершення учасники заходу  пройшли тест «Чи толерантна Ви людина?» запропонований  пані Вікторією. Він включав до свого складу 10 різних питань:  «Для того, щоб не було війни...», «Чи спокійно ти сприймаєш неприємні новини?», «Ти протистоїш насильству...» та інші. 
 
               Сподіваємося, що молодь усвідомила: толерантність, особливо в теперішній нелегкий час – це спосіб виживання людства, умова гармонійних стосунків в суспільстві.
 
 
 

ПЄІ в гостинах у школі

На початку учбового року до комунального закладу «Василівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Василівської районної ради Запорізької області завітали координатори Пункту Європейської Інформації (ПЕІ) - бібліограф Наталія Нагарнюк  та бібліотекар І категорії Вікторія Путілкіна.

 
Учням 11-го класу (керівник Здорик Ірина Анатолівна), та 10-го класу (керівник ШлянінаВалентина Федорівна) запропонували скористатися ПЕІ, що відкрився за підтримки програми Євросоюзу «Еразмус + Жан Моне» та Української бібліотечної асоціації, який розміщений у читальному залі Василівської бібліотеки для дорослих, та надає такі послуги: доступ до інформації про ЕС; поінформованість про можливість навчання, участь у молодіжних та інших програмах ЕС; політику ЕС та євроатлантичну інтеграцію України, про європейські цінності та інше.
 
Для молоді провели короткий екскурс в історію створення Євросоюзу.
 
Неабияку зацікавленість учнів випускного класу викликало обговореннянавчальних програм, що фінансуються з бюджету ЄС тацілей Болонського процесу, що спрямовані на створення спільної Зони європейської вищої освіти.А найактивнішими учасниками дискусії «Європа наш спільний дім» стали НікітаЗдорик, Дарʼя Поданенко, Валерія Чахаія.
 
Учні 10-го класу активно змагалися у конкурсі «Найкращій знавець Європи», та перемогли –Олена Шаповал, Максим Батовський, Олександр Балюта. Молодці! Вітаємо!
 
   
Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Свята
Календар свят України. Мова ділового спілкування
від "ЛІРИ"