Великдень (Пасха)- найзначніше християнське свято на честь воскресіння Ісуса Христа. На теренах України святкувати Великдень, як Воскресіння Ісуса, почали ще наприкінці першого тисячоліття, з прийняттям християнства. До Великодня віруючі готуються впродовж семи тижнів Великого Посту — одного з найсуворіших постів — саме стільки часу провів Ісус Христос у пустелі. Уважається, що у ці дні душа віруючого має співчувати стражданням Господа, котрі пережив Ісус Христос у людській подобі в останні дні. Ці сім тижнів називаються «седмицями» (тижнями). Останній тиждень перед Великоднем називається Страсна Седмиця (Страсний тиждень), яка закінчувалася святом Воскресіння.
Незадовго до свята, Маслова Л.О. та Путілкіна В.В., бібліотечні працівники Центральної районної бібліотеки для дорослих, завітали до учнів 6 класу Василівської загальноосвітньої школи №3, із заходом «З року в рік любов Господня, творить свято Великодня», і розповіли про звичаї та обряди пов’язані з цим святом : як називають дні останнього тижня перед Великоднем, в який день печуть паски, з якого борошна, та які існують техніки розпису яєць, що кладуть у пасхальний кошик?
Не можна собі уявити Великодніх свят без барвистих, кольорових писанок, крашанок. В наш час в орнаментах писанок шукають не тільки історичного змісту, а й мистецтва.
Напередодні Великодня з'являється величезна кількість декоративних великодніх яєць. Вже стали звичними яйця, декоровані в техніці декупаж, розписані акрилом, обплетені бісером, аплікацією квіточками, з застосуванням шпильок. І ось - ще одна цікава ідея!
В ході заходу було проведено майстер-клас по декоруванню пасхальних яєць атласними стрічками. Створення святкового декору - процес захоплюючий і не вимагає особливих зусиль, тому до нього ми долучили дітей , які були в захваті від того, що їм вдалося створити своїми руками.
Такі яйця можуть служити відмінним подарунком для друзів у світлий день Великодня, а ще їх можна використовувати для декорування святкового столу.