З нагоди Міжнародного Дня рідної мови, для учнів 9-А класу Василівської ЗОШ №3 (класний керівник Папуча Валентина Миколаївна), бібліотекарі Василівської міської бібліотеки провели мовознавчий лабіринт "Мова медова".
Взявши участь у різноманітних конкурсах , школярі отримали чудову нагоду перевірити свої знання з граматики української мови, поезії, фольклору, проявити ерудицію та здатність працювати в команді.
Наскільки учні обізнані з міфології показав перший конкурс «Дешифратор», в якому кожна з команд, навипередки, з набору літер складала ім’я одного із слов’янських богів.
А ось увімкнути логічне мислення довелося у конкурсі «Жарти». На такі запитання як: «Під яким кущем ховається заєць, коли йде дощ?», «Що за трава, що й сліпий знає?» та інші. Але й з цим завданням вони вміло впоралися.
Згадали під час мовознавчого турніру і про синоніми в конкурсі «Фразеологізми», замінивши ними дієслова:
Води в рот набрати -…(мовчати),
Задирати ніс -…(зазнаватися)!
Ось так! Не тільки грали, а ще й згадували вивчене!
З давніх-давен люди передавали життєвий досвід майбутнім поколінням за допомогою прислів’їв та приказок. А ось як їх знає наша молодь, дізналися з конкурсу «Прислів’я», даючи лише його початок , а учні його продовжували:
- з миру по нитці…..(голому сорочка);
- вола вяжуть мотузком,... (а людину словом) та ін.
Ще один скарб нашої мови, який дістався нам у спадок від предків, найулюбніший - загадки. « Що може вирости на городі, якщо дядько в Києві?»...(бузина). А наші учасники розгадували, немов «горіхи лузали», випереджаючи один , одного.
А от чи є в командах талановиті та обдаровані, дізналися з конкурсу «Муки творчості», запропонувавши учасникам заримувати подані слова та написати вірш. Обидві команди напружено, натхненно та згруповано працювали над завданням і гарно з ним впорались, написавши невеличкі вірші.
Посміятися, кожен не проти!! Тому дуже жваво пройшов конкурс «Скоромовки», в якому потрібно було не тільки вимовити їх, а ще й дотриматись фонетичних норм!
«Залізне зубило залізо любило, зубило в залізо залізне залізло».
А ну, спробуйте і ви!!! Виходить, чи недуже?
А бібліотекарі з учнями посміялись від душі!
Було цікаво, місцями – навіть гаряче, емоційно, пізнавально.
Приємно, що молоді захід сподобався.
А на останок вони висловили свою думку так: «Без мови немає народу і , навпаки, - без народу не існує мови»
З такою молоддю, Україні – бути!