Четвер, 21.11.2024, 09:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Василівська міська бібліотека для дорослих
відокремленого структурного підрозділу
«Василівська публічна бібліотека»
комунального закладу 
"Василівський центр культурних послуг"
Василівської міської ради
Запорізької області

УВАГА!!!
Меню сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0
Відвідувачі
Форма входу

                           

"Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя"

          Минуло сто років від подій, які засвідчили волю українського народу до єдності та самостійності. Українська революція 1917–1921 років остаточно викристалізувала ідею державної незалежності, що стала основою подальшого українського визвольного руху.
         У квітні 1918 року, в Олександрівську, теперішньому Запоріжжі, фактично відбулося перше, неофіційне проголошення соборності українських земель.  Тоді Запорозький Корпус збройних сил Центральної Ради та легіон Січових Стрільців одночасно звільнили місто від більшовиків і провели перший в історії України об’єднаний військовий парад.

         

          11 жовтня 2018 року  в конференц-залі Центральної районної бібліотеки для дорослих  відбулася презентація книги запорізького історика, кандидата історичних наук, директора Запорізького науково-дослідного Центру “Спадщина”  Юрія Щура  "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя", в якій представлені спогади учасників революції, українських бійців. 


       Де і як проходили перші бої між українськими військами і більшовиками в кінці 1917 року?     
.      Як жило місто під час перебування в ньому Січових стрільців і бійців Кримської групи Армії УНР? 
       Як і де відбувалося відродження українського товариства "Просвіта"?
       Як відбувалася зустріч Українських Січових Стрільців із запорожцями?
       Де проходив об’єднаний парад Запорізького корпусу і Січових стрільців і чому площа в старій частині міста носила назву Свободи?


       Про це та ще багато маловідомих, але цікавих фактів з історії міста тих часів учні дізналися під час презентації книги, яку для них провела Опанасенко Євдокія Миколаївна, вчитель історії КЗ Василівська гімназія «Сузір′я» ЗОШ І-ІІІ ступенів.


       На її думку, Щур Ю. І. один із тих авторів, який розвінчав радянську догму про те, що у «східняків» не було українських національних рухів, а якщо вони і з’являлися, то називали їх не інакше як «бандитизм», караючи за радянськими законами.


       Всі ці спогади об′єднані спільним знаменником - духом героїчної епохи і щирим захопленням від перебування на славній Запорозькій землі.

    

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Свята
Календар свят України. Мова ділового спілкування
від "ЛІРИ"