26 квітня – День пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС- однієї з найжахливіших катастроф в історії людства. Витік радіації внаслідок вибуху на ЧАЕС прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих США у 1945 році на Хіросіму, а поширення реактивного матеріалу було настільки масштабним, що радіоактивні дощі випали по всій Європі.
Драма XX століття відображена у багатьох документальних виданнях, сповнених відчаю творах українських і зарубіжних письменників, художніх і документальних фільмах, і це означає, що сьогодні приховувати правду про Чорнобильську трагедію та її наслідки неприпустимо. Прийдешні покоління, які житимуть у постчорнобильську епоху, мусять знати про найжахливішу катастрофу людства і винести з неї уроки відповідальності за своє майбутнє і майбутнє своїх дітей.
Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони.
Чорнобильська зона
Сьогодні у рідному лісі гуляла,
Осінні листочки в букети складала.
Згадалось дитинство – щасливе, веселе,-
Де в лісі ховались навколишні села.
А зараз? Де зараз ті села і люди?
Біду ту далеку ніхто не забуде…
Туди, у Чорнобиль, веде ця стежина.
Ніхто тут не ходить – покрилась полином.
І ягід з грибами ніхто не збирає,
Лиш осінь, і вітер, і я тут блукаєм.
«Чорнобильська зона» цей ліс тепер зветься.
Коли його бачу – душа моя рветься
На клаптики горя, маленькі, як атом,
Який став для всіх нас безжалісним катом,
Який обездолив ліси ці і села…
Так, вийшла прогулянка ця невесела.
Чорнобильська зона… І зірка упала.
А я все блукала, блукала, блукала… Наталія Літош
До річниці цих трагічних подій Василівська міська бібліотека підготувала книжкову виставку: «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять», на якій представлені не лише документально – публіцистичні, та й художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, а й книги від "Український інститут книги": "Чорнобильська бувальщина" А.Андржеєвського та "ЧОРНОБИЛЬ:етюд з натури" О.Векленка.
Пропонуємо також взяти участь у вікторині: «Чорнобиль…Трагедія…Біль, якому немає меж».
Перейдіть за посиланням : https://learningapps.org/display?v=psuimeczn21