Субота, 20.04.2024, 06:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Василівська міська бібліотека для дорослих
відокремленого структурного підрозділу
«Василівська публічна бібліотека»
комунального закладу 
"Василівський центр культурних послуг"
Василівської міської ради
Запорізької області

УВАГА!!!
Меню сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі
Форма входу

                           

ПЄІ (Пункт європейської інформації)

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
 Пункту Європейської Інформації продовжує працювати в рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», що діє за підтримки програми ЄС «Еразмус + Жан Моне» та Української бібліотечної асоціації.


У 2018 році пропонуємо цикл книжкових виставок «Європа дивує…»  та запрошуємо на виставку-експозицій «Краса по-європейськи»


   

                                                                                                  Прес – огляд Україна - ЄС:  


Представництво ЄC випускало щомісячник "Євробюлетень". Його можна завантажити тут.


 

Про Європейський Союз

   представляє економічний та політичний союз , які об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей для досягнення стабільності, миру та процвітання. Вони розташовані здебільшого у Європі.

    Країни-члени Європейського Союзу — країни, що приєднались до Європейської економічної спільноти, починаючи з 1958 року. Спершу Європейський Союз був заснований шістьма країнами (Франція, Італія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Люксембург), але після цього відбулось сім етапів послідовного розширення ЄС, що наразі нараховує 28 членів. 

   Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно. В сучасному вигляді існує на основі Договору про Європейський Союз, підписаному 7 лютого 1992 року і чинному з 1 листопада 1993.

 

   На території ЄС проживає більше 470 мільйонів громадян різних національностей, вірувань та традицій. 

      За 50 років існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі. Це єдиний економічний, соціальний та гуманітарний простір, де відмовилися від кордонів та зайвих умовностей задля вільного пересування людей, продуктів, капіталів, необмеженого обміну інформацією, культурними та науковими надбаннями. 

   До єднання заради майбутнього прагне перш за все молодь. Освітні та гуманітарні програми ЄС для країн Євросоюзу та таких, що не входять до складу ЄС, сприяють консолідації молодого покоління, обміну знаннями, досвідом, науковими здобутками. 

Де факто столицею Європейського Союзу є Брюссель (столиця Бельгії і Фландрії).

 

  Європейський прапор – це єдина емблема Європейської Комісії, виконавчого органу ЄС. Інші європейські установи та органи додають до прапора свою власну емблему.

     Історія створення прапора Європейського Союзу починається у 1955 році. Тоді ЄС існував лише у вигляді Європейського об’єднання вугілля та сталі, до якого входило шість країн. Однак існувала окрема організація з ширшим представництвом – Рада Європи, яка була заснована на кілька років раніше з метою захисту прав людини та пропагування європейської культури. У той час Рада Європи підбирала собі емблему. Після активних обговорень було прийнято нинішній варіант прапора – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації. В різних традиціях „12” є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності. 

    Так народився європейський прапор, який являє собою ідеал об’єднання народів Європи. На ньому сяє дванадцять зірок, що символізує довершеність, повноту та єдність. Прапор залишається незмінним протягом багатьох років, незважаючи на розширення ЄС. 

    Пізніше Рада Європи закликала інші європейські установи прийняти той самий прапор, і у 1983 році його затвердив Європейський Парламент. Усі європейські інституції використовують його з початку 1986 року. 

   Гімном Європейського Союзу та Ради Європи є «Ода до радості». Він вважається одним із символів Європи. Музика гімну являє собою тему фіналу Дев'ятої симфонії Людвиґа ван Бетховена, що дається в інструментальному викладенні в тональності Сі-бемоль мажор. На неї покладено вірші "Оди до радості" Фрідріха Шіллера.

                         З німецької на українську вірш «До радості» переклав Микола Лукаш (1919-1988).

Радість, гарна іскро Божа!
Несказанно любо нам
Увійти, царице гожа,
В твій пресвітлий дивний храм.
Все, що строго ділить мода
В’яжеш ти одним вузлом,
Розцвітає братня згода
Під благим твоїм крилом.

 

Кого доля ощастила
Тим що другові він друг,
Кого любить лада мила, -
Йди до нас в веселий круг.

Йдіть усі, хто зве своєю
В світі душу хоч одну!
Хто ж весь вік черствів душею –
Йди у іншу сторону.

Радість – всесвіту пружина,
Радість – творчості душа,
Дивна космосу машина
Нею живиться й руша.
Радість квіти розвиває
І розгін дає сонцям,
Їх в простори пориває
Невідомі мудрецям.

    Президентом Європейської Комісії є Жан-Клод Юнкер (обраний на виборах 15 липня 2014 року).   Це 13-й Президент Європейської комісії.   Кількість населення за оцінкою 2015 року - 508 млн. осіб.

  ЄС використовує 24 офіційні і робочі мови: болгарська, хорватська, чеська, датська, голландська, англійська, естонська, фінська, французька, німецька, грецька, угорська, італійська, ірландська, латиська, литовська , мальтійський, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, іспанська, та шведська.

   Крім 24 офіційних мов, існує близько 150 регіональних і міноритарних мов, якими розмовляють до 50 мільйонів осіб. Хоча програми ЄС підтримують регіональні мови і мови меншин, захист мовних прав різний у окремих держав-членів.

Європейський день мов проводиться щорічно 26 вересня і спрямований на заохочення вивчення мов по всій Європі.

   1 січня 2002 року до готівкового обігу була введена єдина грошова одиниця ЄС — євро, що стало етапом переходу до формування економічного та валютного союзу ЄС — найвищого етапу інтеграції. Станом на 2016 рік, євро перебуває в обігу на території 19 країн-членів ЄС. Велика Британія та Данії вирішили поки що відмовитись від введення євро на своїй території, усі інші країни раніше чи пізніше зобов'язані приєднатися до Єврозони.

Історія створення Європейського Союзу веде відлік від 9 травня 1950 року, коли Міністр закордонних справ Франції Робер Шуман у відомій Декларації Шумана запропонував Франції, Німеччині та іншим європейським державам об'єднати свої ресурси у вуглевидобувній та сталеливарній промисловості.

У вересні 1993 року в центрі Києва було відкрито Представництво Європейської Комісії в Україні. Воно є одним з понад 130 представництв Європейського Союзу в світі. З 1 грудня 2009 року після набуття чинності Лісабонського договору, Представництво Європейської Комісії перетворилося на Представництво Європейського Союзу в Україні.

Представництво має статус дипломатичної місії та офіційно представляє Європейський Союз в Україні. Інституціями Європейського Союзу є Європейська Комісія, Європейський Парламент, Рада Європейського Союзу, Верховний Суд та Аудиторський Суд.

1 січня 2007 року завершилося п’яте розширення Європейського Союзу, що розпочалося в травні 2004 року. Сьогодні Європейський Союз, до якого входять 28 держав-членів із загальною кількістю населення майже 500 мільйонів людей, є найбільшим торгово-економічним блоком у світі.

Більше про Представництво ЄС в Україні : 

 


 

На початку 2016 року Центральна районна бібліотека для дорослих стала переможцем у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», що діє за підтримки програми Євросоюзу «Еразмус + Жан Моне» та Української бібліотечної асоціації.

Проект передбачає активну роботу бібліотеки з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пункту європейської інформації (ПЄІ) для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевої громади.

Нещодавно в бібліотеці відбулося офіційне відкриття Пункту Європейської Інформації (ПЄІ).

На відкриття ПЄІ були запрошені студенти групи ПО-11 ВСП «Василівський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету», (куратор Чирва Людмила Василівна).

Координатори Пункту Європейської Інформації Наталія Нагарнюк та Вікторія Путілкіна ознайомили молодь з послугами, які буде надавати Пункт: забезпечення доступу до інформації про ЄС, поінформованості про можливості навчання, участі в наукових, молодіжних та інших програмах ЄС, політику ЄС та євроатлантичну інтеграцію України, про європейські цінності та інше.

Для студентів провели короткий екскурс в історію створення Євросоюзу.

А потім, отриману інформацію, закріпили дискусією, де запитаннями були: :

«Чи бачите ви Україну в складі ЄС?», «Європейська освіта: міф чи реальність?», «Чим приваблюють Вас європейські цінності?»

Неабияку зацікавленість визвав перегляд відеороликів: «Сім цікавих фактів про Європу», «Подорож Францією».

А найактивнішими учасниками у вікторинах: «Відгадайте країну ЄС» та «Знавці ЄС» стали Ілля Кочев, Віталій Фомін та Валерій Криворученко.

Дякуємо нашим гостям, які завітали на відкриття, і запрошуємо всіх, кого цікавить європейська тема, скористатися послугами Пункту європейської інформації в бібліотеці.


 

 

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Свята
Календар свят України. Мова ділового спілкування
від "ЛІРИ"