Могутнім і невичерпним джерелом духовності, моральності і культури суспільства є любов до рідної землі, її неоціненних багатств, глибока пошана до історії та традицій. Пізнання рідного краю не лише збагачує і звеличує людину, воно служить своєрідним містком, що єднає покоління.
І саме з історій кожного куточка, кожної області нашої Батьківщини, як із цеглинок, складається великий будинок історії України.
Напередодні свята Покрови, колектив централізованої бібліотечної системи відвідав колиску Запорозького козацтва - Національний заповідник «Хортиця». У його складі діє єдиний в Україні Музей історії запорозького козацтва, де експонуються унікальні оригінальні предмети; Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», де відтворено історичне середовище козацької столиці; меморіально-туристичний комплекс «Протовче», де можна побачити залишки Великого Лугу Запорозького; туристичний комплекс «Скіфський стан», де стоять справжні (їх колись багато було на острові) і відтворені кургани, кам’яні баби – вартові тисячоліть.
Кожен, хто потрапляє на цей острів, душею торкається нашої багатовікової історії, насолоджується неповторними краєвидами, відчуває життєдайну енергетику Хортиці – перлини української землі.
От і ми, пройнявшись могутнім духом наших пращурів, доторкнувшись давнини, уявляли, як колись вони жили, полювали і рибалили тут. Як козаки, відточуючи своє бойове мистецтво, готувалися до славних походів. Як розвивали свою козацьку державу – Запорозьку Січ.
|